ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:39

Ertuğrul Sağlam Kasımpaşa ile anlaştı iddiası

Ertuğrul Sağlam Kasımpaşa ile anlaştı iddiası

Kasımpaşa, A Milli Takım’ın başına geçeceği konuşulan Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya vardığı iddia edildi.


Lacivert-beyazlılar, sezon sonunda Şota’yla yollarını ayıracak. Ardından Sağlam ile yıllık 3 milyon euro gibi rekor bir ücretten, 5 yıllık sözleşme yapılacak.

Ertuğrul Sağlam ve Kasımpaşa birlikteliği yeni sezonda gerçekleşiyor… Daha önce bir çok kez gündeme gelen bu flört, 2013-2014 sezonunda başlıyor. Aslında yaklaşık 1 senedir bu iddia gündemden düşmüyordu. Ertuğrul Sağlam’ın adı, Metin Diyadin’in ayrılığı sonrası Kasımpaşa ile anılmıştı, fakat başarılı teknik adam o dönem Bursaspor’un başındaydı. Nitekim sonrasında da Kasımpaşa, Şota Arveladze ile 4.5 yıllık mukavele yapmıştı.

İSTİNYE PARK’TAN ÇIKMIYORDU

Ancak Şota görevdeyken bile Sağlam’ın adı hep Kasımpaşa ile geçti. Bursaspor’da sezon sonunu beklemeden ani bir kararla ayrılan tecrübeli teknik adamın bu istifasının nedeninin ne olduğu uzun süre konuşulmuştu. Bursaspor’u bıraktıktan sonra İstanbul’dan birkaç yurt dışı seyahati dışında hiç ayrılmayan Sağlam’ın sürekli gittiği adres ise İstinye Pak… Kasımpaşa Başkanı Zafer Yıldırım’ın İstinye Park’ta yer alan ofisinden çıkmayan Sağlam, yeni kulübü ile ilgili tüm detayları netleştirdi.

YILDIRIM’IN OPERASYONU

Zafer Yıldırım’ın büyük gizlilik içerisinde yürüttüğü çalışma olumlu sonuçlandı. Sağlam’ı uzun zamandır takımın başına geçirmek isteyen Yıldırım, sezon başı 3 milyon eurodan 5 yıllık sözleşme teklif etti. Genç hoca da ‘evet’ dedi. Uzun vadede başarıya odaklanan lacivert-beyazlı kulüp, bu gizli anlaşmayla birlikte ilk hedefini gerçekleştirmiş oldu.

(AMK)

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER