ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 17:48

Ertuğrul Sağlam: Kalitemizi sahaya yansıtırsak lig de yenemeyeceğimiz takım yok


Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçları ciddiye alıp, iyi hazırlanarak istenen oyunu sahaya yansıtmaları durumunda ligde yenemeyecekleri takımın bulunmadığını, bu bağlamda oyuncularını güvendiğini söyledi.

     Milli takım arasında maç yapmadan yoğun bir antrenman temposu ve dönemi geçirdiklerini anlatan başarılı hoca, " Çünkü buna ihtiyacımız vardı. Yeni katılan arkadaşlarımızın antrenman eksikliği böyle bir fırsatı önümüze çıkarmıştı. Bu şekilde kullandık. 3 haftalık performansı ve ortaya çıkan olumlu görüntüyü puanlarla da pekiştirip yavaş yavaş ligin üst sıralarına doğru çıkmaya çalışacağız." dedi.
     Bu doğrultuda önlerinde zorlu bir periyot olduğunu dikkat çeken Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:
    "Sivasspor deplasmanı, Antalyaspor'la kendi sahamızda oynayacağımız maç, Kasımpaşa deplasmanı ve Beşiktaş'la içeride oynayacağımız 4 maçlık bir periyot var. Bu 4 maç bizim bundan sonraki dönemde ortaya koyacağımız hedefi de belki kısmen belirleyecek karşılaşmalar. O yüzden tabi çok ciddi olarak 4 maçlık periyodu iyi geçip, iyi değerlendirip, hem camiamızla hem de taraftarımızla, hem takımımızla ortaya çok ciddi bir hedef koymamız gerekiyor.”

OYUNCULARIMIZA GÜVENİYORUZ

    Sivasspor deplasmanlarının zor bir deplasman olduğunun altını çizen başarılı teknik adam, “Önümüzdeki zorlu 4 maçın ilk periyodu da Sivasspor deplasmanı. Sivasspor deplasmanları zor deplasmanlardır. Artı iyi bir kadro, başlarımda çok kaliteli bir antrenör var. Baktığımız zaman bizim için kolay bir maç olmayacak. Olayı ciddiye alır, olayı sahiplenirsek, kendi kalitemizi takımız menfaatleri doğrultusunda sahaya yansıtırsak o zaman ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Ligin ilk 3 haftasında biz bunu gördük." diye konuştu.
    Sivasspor deplasmanına da bu doğrultuda çıkacaklarını dile getiren Sağlam, " Bizim için çok önemli olan, bizim geleceğimiz açısında çok önemli olan 3 puanı alıp şehrimize dönmeyi planlıyoruz. Oyuncularımıza sonuna kadar inanıyoruz, güveniyoruz. Onlar istedikleri zaman neler yapacaklarını gösterdiler. Sivas'ta da sorumluluk alacaklar. Bu formanın ağırlığını hissedip ona göre sahada mücadele verecekler.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER