ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:34

Ertuğrul Sağlam fidan dikti


Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile yeşil-beyazlı takımın futbolcuları, Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen "Bir Milyon Fidan" kampanyasına katıldı. Sağlam, futbolcularla birlikte fidan dikti.

Yunuseli Mahallesi'nde oluşturulan "Bursaspor Ormanı"ndaki fidan dikim törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursaspor İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı, yeşil-beyazlı yöneticiler, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcular katıldı.

"660 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU"

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcularla birlikte fidan diken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1 milyon fidan kampanyası ile bu güne kadar 660 bin fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi. Yıl sonuna kadar 1 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirten Dündar, şöyle konuştu:

"Amacımız Yeşil Bursa adının korunması, yeşilin korunması. Yaptığımız çalışmalara, okullarımız, sivil toplum kuruluşlarımız yardımcı oluyor. Bizlerin de amaca zaten bu bilinci topluma yerleştirmek, kurumların ve kişilerin yeşile sahip çıkmasını sağlamaktır hedefimiz. Önemli yollar aldık. Bugün bize destek veren Ertuğrul Sağlam'a teşekkür ediyoruz. İnşallah Bursaspor'da yeşil-beyaz formasıyla bu sezon da şampiyon olur temennisinde bulunuyoruz."

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise ağaç dikme kapanyasında sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Mustafa Dündar'a teşekkür eden Salğam, "Bizler bu keyifli günde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Bundan sonraki dönemde de bu türlü organizasyonlarda sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışacağız. Bugün bir çok arkadaşımız ağaç dikti, sonuçta hepimizin bir dikili ağacı oldu. Herkesin Bursa'nın yeşillendirilmesinde sorumluluk almasını istiyoruz." diye konuştu.

Bu arada, fidan dikim kampanyası öncesi yeşil-beyazlı takım için Çukurca'daki Osmangazi Belediyesine ait fidanlıkta yemek verildi. Sağlam ve futbolcuların tam kadro katıldığı yemek renkli görüntülere sahne oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER