ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:32

Ertuğrul Sağlam beklentilere cevap verecek!

Ertuğrul Sağlam beklentilere cevap verecek!

Teknik direktör Sağlam: "Bu kentin ve taraftarın beklentisine cevap vermeye çalışacağız"


Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bu  kentin ve taraftarın beklentisine cevap vermeye çalışacağız" dedi. 
 
Takımının, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde yaptığı  hazırlıkları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulanan Sağlam, siyah-kırmızılı  takımını yeni sezon çalışmalarına dün başladığını hatırlatarak, 2013-2014 sezonun  Türk futboluna ve Eskişehirspor'a hayırlı olmasını diledi. 
 
İsveç Milli Futbol Takımı ile 14 Haziran'a kadar çalışmalarda olan  Erkan Zengin ve dün evlenen Akaminko'ya bir kaç gün izin verdiklerini anlatan  Sağlam, "Akaminko 5 Temmuz'da, Erkan ise 7 Temmuz'da aramıza katılacak. İlk etap  çalışmalarımıza tesislerimizde başladık. Daha sonra Kocaeli'nin Kartepe ilçesine  gideceğiz. Orada 9 günlük kamp dönemimiz var. O dönemde iki hazırlık maçı  yapacağız. 22 Temmuz'da Avusturya'ya hareket edeceğiz. Orada da 5 hazırlık maçı  oynayıp 5 Ağustos'a kadar kamp yapacağız. 18 Ağustos'ta başlayacak lig için  hazırlıklarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. 
 
"Elimizde iyi bir kadro var" 
 
Sağlam, kentin ve Eskişehirspor taraftarının beklentilerinin farkında  olduklarını belirterek, beklentileri futbolcularla  paylaştığını kaydetti. 
 
"Bu kentin ve taraftarın beklentisine cevap vermeye çalışacağız" diyen  Sağlam, şöyle konuştu: 
 
"Elimizde iyi bir kadro var. Transfer çalışmalarınız da devam ediyor.  Elimizdeki mevcut futbolcuların yapısını ve kalitesini görüp daha sonra transfer  çalışmasına hız vermek istiyorum. Geçen yıl çeşitli olumsuzluklar nedeniyle bir  çok oyuncu gerçek potansiyellerine ulaşamadı. Burada çok üst düzey potansiyele  sahip, yetenekli oyuncular kendilerini gösteremedi. Geçen sezon  faydalanamadığımız bir çok oyuncuyu takımın içine katacağız. Yetenekli genç  oyuncuları da takıma entegre edeceğiz. İyi ve kaliteli oyunculardan kurulu bir  kadro var. Alper'in aramızdan ayrılması güç kaybı oluşturacak. Kongrenin geç  olması, daha sonraki yapılanma nedeniyle transferde geç kaldık. Çok fazla acele  edip yanlış adım atmak istemiyoruz." 
 
Bir gazetecinin "Veysel Sarı ve Erkan Zengin'e bir çok kulüp talip.  Bunların transferi konusunda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Sağlam, "Talipleri  gazetelerden okuyoruz. Bize gelen ciddi teklifler yok. İkisinin sözleşmesi devam  ediyor. İkisini de bırakmayı düşünmüyoruz. Kadromuzda kullanabileceğimiz  oyuncuları göndermek istemiyoruz. Şu gün itibariyle faydalanabileceğimiz  oyuncuları bırakmak gibi düşüncemiz yok'" yanıtını verdi. 
 
Sabah antrenmanında futbolcular, koşunun ardından esneme hareketleri  yaptı. İdmanda teknik heyetin ve futbolcuların neşeli oldukları gözlendi. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER