ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 11:13

Ersun Yanal'ın canını sıkan gelişme!

Ersun Yanalın canını sıkan gelişme!

Fenerbahçe’nin teknik direktör konusunda neden ağırdan aldığı ortaya çıktı.


Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, Ersun Yanal’la her konuda anlaştı. Tecrübeli teknik adam, her an göreve başlayacak şekilde hazır bekliyor. Ancak Cardozo transferinde Fenerbahçe’yle birlikte çalışan ünlü menajer Jorgen Mendes, Yıldırım’a son dakikada bir teknik adam önerisinde bulundu.

2015’e kadar sözleşmeli

Bugüne kadar isminden hiç bahsedilmeyen bu teknik direktörün Daniel Vasile Petrescu olduğu öğrenildi. Rumen teknik direktör Rusya’nın en köklü takımlarından Dinamo Moskova’yı çalıştırıyor. Sözleşmesi 2015’e kadar sürüyor. Futbolculuğu döneminde pek çok başarı kazanan Chelsea’da forma giyen Petrescu, Rusya Premier Lig’inde Kuban Krasnodar gibi son derece mütevazı bir takımı, 2010-11 sezonunda 80 puana ulaştırmış ve ligi ikinci sırada tamamlamasını sağlamıştı. Bu başarısı onu bir sezon sonra Dinamo Moskova’ya taşıdı.

Avrupa’nın gelecek vadeden genç teknik direktörleri arasında gösterilen Petrescu, gerek ortaya koyduğu şartlar gerekse de Mendes’in ısrarı nedeniyle Aziz Yıldırım için önemli bir alternatif haline geldi. Mendes, Dinamo Moskova ile sözleşme fesih şartlarını görüşüyor. Bu konuyu çözmesi halinde Petrescu’nun Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olması bekleniyor.

İSTİNYE'DE SÜRPRİZ ZİRVE

Fenerbahçe’de dün öğlen saatlarde ilginç bir buluşma gerçekleşti. Kulüp başkanı Aziz Yıldırımile eski başkanlardan Ali Şen bir araya geldi. Buluşma İstinye Park’taki Borsa Restoran’da gerçekleşti. UEFA’da yakın ilişkileri bulunan ve başkan Platini ile arkadaş olan Şen’in Fenerbahçe’nin içine düştüğü sıkıntıyla ilgili Yıldırım’a fikir verdiği belirtildi. Şen 1,5 yıl kadar önce de Fenerbahçe’ye CAS’taki davasını geri çekmesini önermişti.

(Bugün)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER