ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 16:23

Ersun Yanal: Hep birlikte kazanacağız


Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, bugünkü antrenman öncesinde futbolcularına performans değerlerini göstererek, Avrupa futbolu ortalamalarıyla karşılaştırdı. Yanal, daha sonra futbolcuların ulaşabilecekleri kapasiteleri de futbolcularıyla paylaşarak onları gerçek kapasitelerine ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

Teknik direktör Ersun Yanal, futbolcularıyla yaptığı toplantıda, "Ligde her maç çok önemli. Giderek yükselen bir grafiğimiz var. Bireysel kalitemizi, yüksek mücadele isteğiyle, koşu kalitemizle, takım oyunuyla birleştireceğiz ve her geçen gün daha iyi olacağız. Hepiniz çok kaliteli oyuncularsınız ama biliyorsunuz kural gereği her hafta 6 yabancı futbolcu kadroda yer alabiliyor. Kural gereği kadro dışında bırakmak zorunda kaldığım futbolcularım için ben onlardan daha çok üzülüyorum. Bugün Sow dışarda kalır, yarın başka futbolcum kalacak. Kararlarımı performans kriterlerinizi değerlendirerek objektif, adil ve eşit veriyorum." ifadelerini kullandı.

"SİZİN EN KÜÇÜK BİR AÇIKLAMANIZI KULLANARAK TAKIMI YIPRATMAYA ÇALIŞIR"

Performansa dayalı değerlendirmeye Türk oyuncular için de geçerli olduğunu kaydeden Ersun Yanal, "Bu takımda oynayan-oynamayan sorunu yaşamak istemiyorum. Biz bir takımız, hep birlikte kazanacağız, hep birlikte yürüyeceğiz. Sizinle her zaman iletişime açığım, tüm konuları kendi içimizde konuşarak halledeceğiz. Takım içi bir konuyu dışarıya taşımakla iyi bir şey yapmış olunmaz. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemeyenler sizin en küçük bir açıklamanızı kullanarak takımı yıpratmaya çalışır. Sow örneğinde de öyle yapmadılar mı?" şeklinde konuştu.

"ŞAMPİYON BİZ OLURUZ, OLACAĞIZ"

Bugünün futbolunun gereklerini yerine getirenler, antrenmanlarda iyi çalışanlar, takım içinde sorumluluk alanların forma şansının daha fazla olduğunun altını çizen Yanal, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz sadece kendimizi, kendi futbolumuzu konuşacağız rakiplerimizin puan kayıplarına bakmayacağız. Şampiyonluğa odaklanan bir takım sadece en iyiyi ortaya koymak için çalışır. Siz birlik ve dirlik içinde olduğunuz zaman Fenerbahçe’nin önüne kimse geçemez. Şampiyon biz oluruz, olacağız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER