ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 11:40

Erkek karateciler Kartepe’de form tuttu

Erkek karateciler Kartepede form tuttu


 Avrupa Şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları’nda ter dökecek Erkek Karate Milli Takımı, Kartepe’deki 17 günlük kampı tamamladı. Antrenör Murat Delihasan verimli geçen kamp sonrası 36 kişilik aday kadronun 13’e indirildiğini açıkladı.

Üç zorlu sınava hazırlanan Erkek Karate Milli Takımı’nın 17 günlük Kartepe kampı sona erdi. Teknik Direktör Ersoy Çırlar, antrenörler Murat Delihasan, Turhan Kaptan ve Muhammed Albayrak yönetiminde çalışan 36 kişilik Milli Takım aday kadrosu, kamp sonrası 13 kişiye indirildi.

9 - 12 Mayıs tarihlerinde Macaristan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nın yanı sıra Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları’na katılacak karateciler, üçüncü kampı 16 - 28 Nisan tarihlerinde Topuk Yaylası’ndaki Fenerbahçe Tesisleri’nde gerçekleştirecek.

Erkek Milli Takımı’ndaki sporcular önümüzdeki hafta İspanya ve İsviçre’deki özel turnuvalarına iki ayrı takımla katıldıktan sonra, en önemli sınavlarını 13 - 14 Nisan’da Rusya’nın Tyumen şehrindeki Karate 1 Premier League müsabakalarında verecek.

Antrenör Murat Delihasan, Kartepe’de çok verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ve milli takım kadrosunun bu kampın ardından şekillendiğini söyledi. Dünya şampiyonasında elde edilen başarıyı Avrupa şampiyonasında da devam ettirmek istediklerini belirten Delihasan, şunları söyledi:

“Türk karatesine yakışan sonuçlar almaya devam etmek istiyoruz. Takıma giren sporcularımızın hemen hepsi daha önce uluslar arası turnuvalarda önemli dereceler elde etmiş isimler. Her üç şampiyonada da elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER