ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 10:28

Erkan Zengin Portekiz'le eşleşmelerine sevindi


2014 Dünya Kupası'nın Avrupa kıtası play-off kurasında, Portekiz'le eşleşen İsveç'te moraller bozulsa da Türk asıllı futbolcu Erkan Zengin Brezilya'ya gideceklerinden emin.

Kuradan önce başta teknik direktör Erik Hamrén ve birçok futbolcunun Yunanistan'ı istediği ve Portekiz'le karşılaşmak istemediğini yazan Aftonbladet gazetesi, kuraya sadece Eskişehirli futbolcu Erkan Zengin'in sevindiğini yazdı.

Aftonbladet gazetesine kısa bir değerlendirme yapan Zengin, Gençlerbirliği'nde oynayan Jimmy Durmaz'ın tek başına Portekiz'i yenebileceği şakasını yaptıktan sonra, "Beklediğim harika bir kura, ben Hırvatistan takımından çekiniyordum. Bizim fizik ve mücadele gücümüz Portekiz'den daha iyi. Fizik gücü yüksek takımlar, teknik oynayan takımların daima başının belası." şeklinde konuştu.

Portekiz'in mutlak favori olduğunu belirten İsveç Milli Takımı'nın dünyaca ünlü yıldızı Zlatan İbrahimoviç ise her iki maçında final havasında geçeceğini söyledi. Cristiano Ronaldo için "Çok klas bir futbolcu ve formunun zirvesinde." diyen İbrahimoviç, hata yapanın eleneceğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER