ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 11:45

Ergün: Futbolsever olduklarına inanmıyorum

Ergün: Futbolsever olduklarına inanmıyorum

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ergün, "Ben derbide sahaya girenlerin değil Beşiktaş taraftarı, futbolsever, sporsever olduklarına dahi inanmıyorum" dedi.


Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün,  Beşiktaş ile oynadıkları ve 2-1 önde oldukları sırada siyah-beyazlı taraftarların  sahaya girmesi nedeniyle tatil edilen maçta yaşananların çok üzücü bulduğunu  söyledi. 
 
Şükrü Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karşılaşmada  taraftarların sahaya girmesine neden olabilecek seviyede hiçbir şey bulunmadığını  belirterek, "Derbide sahaya girenlerin değil Beşiktaş taraftarı, futbolsever,  sporsever olduklarına dahi inanmıyorum" dedi. 
 
Beşiktaş yönetiminin bu üzücü olaylarla ilgili gerekli önlemleri  alacağını düşündüğünü aktaran Ergün, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin  Önlenmesine Dair Kanun'a da değinerek, "Soran olursa kanunumuz var mı? Evet var  ama yasayı hiç uygulamazsanız, bu tür olayların önüne bir türlü geçemiyorsunuz.  Bu tip durumları sahalarımızda görmek istemiyoruz. Bunlar çok talihsiz olaylar"  ifadelerini kullandı. 
 
"Bizim için 3 puandan fazlasıydı" 
 
Beşiktaş karşısında 2-1 galip durumdayken uzatma dakikalarında tatil  edilen maçın kendi lehlerine sonuçlandığını dile getiren Şükrü Ergün, galibiyetin  kendileri için 3 puandan çok daha fazlası olduğunu kaydetti. Ligde üst üste 3 maçlarını berabere tamamlayarak puan kayıpları  yaşadıklarını hatırlatan Ergün, "Bu galibiyet bizim için 3 puandan fazlasıydı.  Kötü gidişimizin sonu oldu. Ligdeki sıkıntılı sonuçları, UEFA Şampiyonlar  Ligi'ndeki Real Madrid maçında unutturmak istiyorduk ancak kısmet Beşiktaş  derbisineymiş. Üzülerek söylemeliyim ki, yaşanan olaylar nedeniyle çok önemli bir  galibiyetin keyfini süremedik. Gerektiği sevinemedik" şeklinde görüş belirtti. 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER