ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 15:58

ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları


ERGO-MIYC Kış Trofesi Yelkenli Yat Yarışları'nın üçüncü ayağı, Marmaris'te başladı.
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen yarışların üçüncü ayağına, Rusya ve Hollanda'dan birer, Türkiye'nin değişik bölgelerinden de 18 olmak üzere toplam 20 yatla yaklaşık 200 kişi katıldı.
Yarış parkurunu belirleyen dubaların yerleştirilmesinin ardından yelkenli yatlar, sabah saatlerinde Netsel Marina'dan çıkarak körfeze açıldı. Yarışçılar, denizde yaklaşık 5 saat yarış için uygun rüzgarın çıkmasını bekledi. Yatlar, bu sırada zaman zaman antrenman turları attı.
Rüzgarın öğleden sonra çıkmasının ardından, hakem heyeti yarışı başlatan telsiz anonsunu yaptı. Dubaların etrafından ilk önce dönerek birinci olmak için mücadele veren yatlar, körfezde renkli görüntüler oluşturdu. Kıyıdaki vatandaşlar, yelkenlileri ilgiyle izledi, fotoğraf çekti.
Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Halit Kesgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların ilk gününün koy içinde ikinci gününün ise koy dışında yapılmasını planladıklarını söyledi. İlk gün rüzgarın beklenilenden daha düşük olduğunu belirten Kesgin, "Kış günü havanın bu kadar güzel olması vatandaşlar için güzel ama bizim için iyi olmadı. Uzun süre rüzgarın çıkmasını bekledik. Startı geç verdiğimiz için bugün kısa bir yarış yapacağız. İkinci gün de hava sakin olursa, koy dışı yarışını koy içinde yapabiliriz" dedi.
Kış trofesine ilginin her geçen yıl arttığına işaret eden Kesgin, üçüncü ayağa Marmaris, Eskişehir, Ankara, İzmir ve İstanbul'un yanı sıra Rusya ve Hollanda'dan da yarışçıların katıldığını kaydetti.
İki gün sürecek yarışlarda, hakem heyetinin değerlendirmesinin ardından sıralamanın belirleneceği ve dereceye girenlerin ödüllendirileceğini bildirildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER