ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 00:27

Eren Derdiyok mahkemeye başvurdu


Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hoffenheim ile sözleşmesi süren İsviçre milli takımının Türk kökenli oyuncusu Eren Derdiyok, profesyonel takımda idmana çıkmak için ihtiyati tedbir alınması için mahkemeye başvurdu.

Mannheim-Heidelberg İş Mahkemesinde görülen davada, mahkeme heyeti başkanı Lothar Jordan, Derdiyok'un profesyonel takımda oynaması yönünde ihtiyati tedbir alınması için yaptığı başvuruyu, usul açısından reddetti.
Bunun acil görüşülecek bir dava konusu olmadığını, ana davada görüşülmesi gerektiğini ifade eden Jordan, davanın 12 Eylül'de başlamasına karar verdi.

Hakim Jordan kararı vermeden önce Derdiyok'un ana davanın açılmasına kadar, iki günde bir profesyonel takım ile antrenmana çıkması için öneri getirerek, tarafların anlaşmasını istemişti. Derdiyok bu öneriyi düşünebileceğini ifade ederken, Hoffenheim Kulübü ise kabul etmedi.

Derdiyok'un avukatı Norbert Nasse, hakimin kararını yine de bir başarı olarak nitelendirdiklerini belirterek, forvet oyuncunun şimdilik profesyonel takımda antrenmanlara çıkmasına izin verilmediğini ancak müvekkilinin haklı olduğunun görüldüğünü savundu.

Hoffenheim takımının forvet oyuncuyu kirlamak için 500 bin avro istediği iddia ediliyor
Eren Derdiyok ile diğer oyuncular Tim Wiese, Tobias Weis ve Edson Braafheid, teknik direktör tarafından kadroda düşünülmedikleri için ikinci bir antrenman grubunda çalışmalarını sürdürüyor
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER