ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:10

Ereğli Belediyesi, Sezgin Güney’e sponsor oldu

Ereğli Belediyesi, Sezgin Güneye sponsor oldu


Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, MT Racing motor takımı sporcusu Ereğlili Sezgin Güney’ e sponsor olduklarını açıkladı. Posbıyık, belediye binası önünde yaptığı açıklamada her konuda Güney’ e destek vereceklerini söyledi.

Motor sporları ile uğraşan ve girdiği yarışlarda çeşitli dereceler alan Ereğlili Sezgin Güney artık Ereğli Belediyesi sponsorluğun da yarışacak. Sponsorluk hakkında belediye önünde basın toplantısı düzenleyen Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sezgin Güney’in büyük başarılara imza attığını ve bundan sonra ki kazanacağı elde edeceği başarıları Ereğli, Belediyesi sponsorluğunda kazanacağını kaydetti. Posbıyık açıklamasında "Sezgin Güney bizim evladımız. Ereğlili, Gümeli bölgesinde büyüdü. Şu anda Belçika’ da yaşıyor. MT Racing motor takımının sporcusu. Avrupa’ da çok büyük başarılara imza atmış vaziyette. Ve aynı zamanda Türkiye’ de ilk yarışta İstanbul park da 1. Oldu. Bu konuda çok başarılı bir arkadaş. Ve kendisine güveni son derece fazla. Biz Ereğlili olması nedeniyle Ereğlili evladımıza sahip çıkmaya karar verdik. Ereğli Spor olarak Türkiye’de yapacağı yarışlarda kendisine elimizden geldiği kadar maddi ve manevi desteği sürdürmeye devam edeceğiz.Ve şuan da Ereğli Belediye Sporun yarışçısı olarak takımlara katılacak.Karadeniz Ereğli Belediye Sporu dolayısıyla da Ereğli halkı sevgili Sezgin Güney’in evladımızın daima arkasında olacak ve ona destekçi olacaktır.Bizlerde kendisine bu yarışlarda hep Başarlı olmasını diliyoruz.İlk yarışması 18-19 Mayıs’ da İzmir’de yapılacak.Menajeri Ahmet Köseoğlu’nu takdim ediyorum.Aynı zamanda kendisi Motoron dergisinin de editörü yani sizlerle meslektaş sayılır dolayısıyla menajeriyle birlikte onlara hem Türkiye’mize başarılar getirmesini hem de Ereğli’ye güzel başarılar getirmesini temenni ediyoruz.Ve sevgili Sezgin Güneyin bundan sonra Ereğli Belediye Spor olarak ve Ereğli halkı olarak daima arkasında olacağımızı burada haykırarak ifade ediyoruz.Hayırlı uğurlu olsun diyorum.Tabi Allah’ın izniyle böyle motorunun üstünde Ereğli logosunu yaşatacak.Tebrik ediyorum, başarılar diliyorum." dedi.

Yapılan açıklamanın ardından alına iki adet yarış motosikletini ilk deneyen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER