ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 20:03

Erdoğan, UEFA’ya seslendi!

Erdoğan, UEFAya seslendi!

Başbakan Erdoğan, UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiği cezalarla ilgili bir soruya böyle cevap verdi:


Cuma namazını Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan namazın ardından yakında bulunan Ataşehir Müftülüğünü ziyaret etti. Erdoğan Müftülükte bir süre dinlendi.

Çıkışta yanına gelen vatandaşların sorunlarıyla ilgilenen Erdoğan, Ramazan Koçak adlı engelli bir gencin yakınlarıyla görüştü. Koçak'ın maaşının kesildiğini öğrenen Başbakan Erdoğan bu konunun araştırılması için yetkililere direktif verdi. Erdoğan, yanına gelen iki kadınının daha sıkıntısını dinledi. Havalimanına gitmek için makam aracına binmeye hazırlanan Erdoğan, habercilerin gündeme ilişkin soru sormak istemesi üzerine bundan vazgeçti. Habercilerin yanına gelen Erdoğan, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

UEFA KARARLARI

UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında verdiği kararları değerlendiren Erdoğan şunları söyledi:
"Onu bana sormayacaksınız. Onu CAS'a soracaksınız. Şu anda Başbakanım. Türkiye'deki kulüplere eşit mesafedeyim ama Fenerbahçe'ye tabii ki çocukluğumdan beri özel muhabbetim var. Bu muhabbetim ayrı bir yerde ama konuyla ilgili karar ki, ben UEFA'nın buradaki toplantısında yaptığım konuşmada açıklamıştım, 'tüzel kişilikleri cezalandırmak değil, bireyleri eğer suçluysa cezalandırmak doğru olandır' demiştim. Bunu siyasi partiler, dernekler için de aynı şekilde kullanıyorum. Yani şimdi Fenerbahçe camiasının diyelim ki, 20-25 milyon taraftarı var. Beşiktaş'ın bakıyorsunuz, 15-20 milyon taraftarı var. Böyle bir karar alındığı zaman siz ne yapıyorsunuz? O kitlenin tamamını cezalandırmış oluyorsunuz. Yani burada Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin neyse, böyle bir yanlış yapmışsa ona cezayı verebilirsiniz ama kalkıp da bir kulübe yok küme düşürmekti yok bilmem şu kadar para cezasıydı, böyle bir şeyin yapılmasını ben asla tasvip etmiyorum. Efendim işte bu yıllardır UEFA'nın kuralları içerisinde var. Bu kuralları koyanlar insan. Siz de şimdi gelip bu yanlışı düzeltin. Dolayısıyla bu yanlışı düzeltmek suretiyle de yıllardır, on yıllardır devam eden yanlış artık yani kulüplerin boynunda bir testere gibi, satır gibi durmasın. Bunu kaldıralım."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER