ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 13:56

Erdemir spor basketbol takımı ligden çekildi

Erdemir spor basketbol takımı ligden çekildi


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Erdemir Spor Kulübü olağanüstü kongresi gerçekleştirildi. Kongrede Erdemir spor basketbol takımının ligden çekilmesine karar verildi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Erdemir Spor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tar imzasıyla başlayan, 'Erdemir’e ait tesislerimizden çekilin' istemi üzerine Erdemir ve İsdemir Üretim Genel Koordinatörü Oğuz Nuri Özgen başkanlığındaki Erdemir Spor Kulübü Derneği, böyle bir kararın ancak genel kurulda alınabileceği görüşüyle olağanüstü genel kurul kararı almıştı.

5 Haziran’da çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle yasa gereği bir hafta sonraya ertelenen genel kurul, bugün Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’in Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Sabah saat 10.00’da başlayan genel kurulda Erdemir işçisi kulüp üyelerinin yerine, çoğunluğu A personelinden oluşan üyelerin olduğu gözlendi.

Erdemir Mühendislik Müdürü Şansal Özbay’ın Divan Başkanlığı’na seçildiği genel kurulda eski yönetimin raporunun okunmasının ardından aynı raporun ve denetim kurulu raporunun ibrası oy birliği ile kabul edildi.

Bu arada, oluşacak yeni yönetimin 9’dan 5’e indirilmesi önergesi genel kurulda oy birliği ile kabul edildi. Yeni yönetim seçimi oylamasında ise Erdemir İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Kaan Böke, İnsan Kaynakları Müdürü Sedat Alkan, Yatırım Sözleşme Kontrol ve Koordinasyon Müdürü Serhan Özdoğan, İç Alımlar Müdürlüğü’nde Şef Burçin Yürüten ile Maliyet Muhasebe Müdürlüğünde şef Tunç Kaynak, yönetim giren isimler oldu.

Bu sırada, 30 kadar üyenin imzasıyla sunulan 'Derneğin tasfiye yoluna gitmesi ve bu süreçte yönetim kuruluna tasfiye ile ilgili her türlü yetki verilmesi'ne yönelik önerge verildi. Divan başkanının önergeyi okumasının ardından ise önergede imzası bulunan bazı personel ise aslında o imzanın salona giriş sırasında hazirun cetveline imza attığı sırada önüne sürüldüğü iddiasıyla imzasını geri çektiklerini bildirdiler. Yapılan oylamada, önerge oy birliği ile kabul edildi.

Bu sırada Erdemir halkla ilişkiler müdürü Gülşin Yöney ile divan başkanı Erdemir Mühendislik Müdürü Şansal Özbay arasındaki mesajlaşma ise kameralara yansıdı.

Genel kurulun bitimi ile birlikte Erdemir İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Kaan Böke, gazetecilerin, 'Kongreden çıkan sonuç Erdemir Spor Basketbol Takımı’nın kapatıldığı anlamına mı geliyor?' şeklindeki sorusuna, “Evet” yanıtını verirken, futbol takımı ile ilgili soruya da “Bu konuyu daha sonra değerlendireceğiz.” yanıtı verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER