ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 19:34

Erdemir: 77 Türk Telekom: 64


Beko Basketbol Ligi 25. haftasında Erdemir Spor Salonu’nda oynanan maçta Erdemir, Türk Telekom’u 77-64’lük skorla geçti.

Maçta Erdemir’de Gerrod Henderson 24 sayıyla en skorer isim olurken, Sean Marshall 23 ve Melih Mahmutoğlu 16 sayı buldu. Türk Telekom’da Drago Pasalic 18, Dee Brown 15 ve Miha Zupan 12 sayı kaydetti.

Pasalic ve Zupan’ın sayılarıyla maça başlayan Türk Telekom ilk dakikalarda etkili oynadı. Melih Mahmutoğlu’nun dış atışları ve Henderson’ı etkili kullanan Erdemir karşısında Türk Telekom ilk çeyreği 24-21 önde tamamladı.
İkinci çeyreğe skoru eşitleyerek başlayan ev sahibi ekip Lance Williams’ı durdurmakta zorlandı ve Türk Telekom tekrar üstünlüğü sağladı ve soyunma odasına 34-29 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında karşılıklı sayılar bulan iki takımdan Türk Telekom Pasalic’in turnikesiyle sayı farkını 7’ye çıkarttı. Buna karşılık ev sahibi ekip ise yakaladığı üçlüklerle sayı farkını eritti ve öne geçmeyi başardı (49-48). Çeyreğin son dakikalarında iki ekip de hücumlarını dışardan kullandı ve Erdemir bu çeyreği 56-53 önde bitirdi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında iki takım da sayı bulmakta zorlandı. Ev sahibi ekip Melih Mahmutoğlu’nun dış atışıyla farkını yükseltti. İlerleyen dakikalarda Türk Telekom hücumlardan boş dönünde Erdemir 69-60 öne geçti. Kalan dakikalarda da sayı bulamayan mavi-beyazlılar karşısında Erdemir salondan 77-64 galip ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER