ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 13:52

Erdel Zorba, TAFISA Yönetim Kurulu'nda


Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Erdal Zorba, Uluslararası Herkes İçin Spor Birliği (TAFISA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, 24-26 Ekim tarihlerinde Hollanda'nın Enschede kentinde düzenlenen 23. Dünya TAFISA Kongresi'ne 120'den fazla ülkeden yaklaşık 400 kişi katıldı. Kongre çerçevesinde düzenlenen TAFISA Genel Kurulu'nda 4 yıl görevde kalacak yeni yönetim kurulu belirlendi. 10 üyesi bulunan yönetim kurulu için 19 ülkeden adaylar yarıştı. Adaylar arasında yer alan HİS Başkanı Erdal Zorba, Avrupa kıtasından seçimi kazanan 4 aday arasına girmeyi başardı.
Zorba, seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, TAFISA'nın küresel ölçekte çok ciddi projeler yürüten önemli bir kuruluş olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Sadece 4 yıl önce üye olduğumuz bu kuruluşta yönetim kurulu üyeliğine seçilmek ülkem adına büyük bir onur. Seçimlerde bulduğum destekte, ülkemizde gerçekleştirilen başarı organizasyonların, özellikle de bir önceki 2011 TAFISA Genel Kurulu'nun büyük bir etkisi oldu. Önemli rakipleri geride bırakarak yönetime girdik. Bu başarı Türkiye'nin gücünün ve yaptığımız işlerin başarısının göstergesidir."
Erdal Zorba ayrıca, Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu (FISPT) Asbaşkanlığı görevini de yürütüyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER