ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 18:39

Erciyesspor'da teknik direktör sorunu

Erciyessporda teknik direktör sorunu

Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, en kısa zamanda teknik direktör sorununu çözmek istediklerini söyledi.


Eren, Hacı Boydak Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, lige çıktıkları ilk sezonda kümede kalmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Spor Toto Süper Lig'de uzun bir aranın ardından ilk sezonumuzu geride bıraktık. İlk sezonumuzu çok şükür kazasız belasız atlattık. Zor bir dönemdi, zor bir süreçti. Bizim de yönetim olarak tecrübesizlikten kaynaklı bazı hatalar yaptığımız bir dönemdi. Yanlış tercihler yaptık. Önemli olan hatayı bilmek, tekrar etmemektir. Geçtiğimiz yıl acele verdiğimiz kararları bu yıl daha temkinli alacağız."

Teknik direktör sorununu çözmek için yönetim olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Eren, şunları kaydetti:
"Bugün itibariyle görüştüğümüz herhangi bir teknik direktör olmadı. Bu olmayacak anlamı taşımıyor ama bugüne kadar olmadı. Bizlere bazı menajerler aracılığıyla bazı teknik direktörler sunuluyor. Menajer aracılığıyla bir teknik heyetle anlaştığınızda size onu sunan menajerin kulübünüze kaç oyuncu vermesi gerekir. Bunu tüm futbol kamuoyuna duyurmak istiyorum. Biz şu an itibariyle Hikmet Karaman ile bir görüşme yaptık, görüşmemiz biraz olumsuz geçti. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik. Zor bir süreci başarıyla tamamlamayı bildi. Ancak futbol takım oyunu. Yönetim, teknik heyet ve taraftarımızın desteğiyle ligde kalmayı başardık. Teknik direktör sorunu en kısa zaman içerisinde sonuçlandırmak istiyoruz."
Kulübü borca sokmadan mantıklı transferler yapmayı hedeflediklerine dikkati çeken Eren, "Bundan sonra ligde kalıcı olabilmek için mantıklı makul transferler yapacağız. Kayseri Erciyesspor'a bir daha zor günler yaşatmamak adına yönetim büyük mücadele veriyor. Bütçemiz doğrultusunda aşırıya kaçmadan transferleri tamamlayacağız. Elbette bir hocayla anlaşılacak. Ancak teknik direktörün her dediğinin olacağı bir kulüp olmayacağız" dedi.

"Şehirden daha çok destek istiyoruz"

Kulübün borcunun bulunmadığını çalışanların ücretlerinin ödendiğini dile getiren Eren, "Haziran ayı itibariyle hiç bir çalışanımız ve futbolcumuzun kulüpten alacağı yok. İddia ediyorum 18 kulüplü Spor Toto Süper Lig'de bizim gibi borçsuz bir kulüp yok. Bu durum transfer döneminde bize avantaj sağlayacak. Kulübün borcu yok ama şahsıma var. Şehirden daha çok destek istiyoruz. Diğer kulüplerin bizden daha çok geliri var. Bu kulübün dikili ağacı yok. Bu kulübün yönetim kurulu üyelerini almış olduğu bir takım otobüsü var. Bu böyle biline" diye konuştu.

"İsim hakkı dahil her türlü sponsorluğa açığız"

Takıma daha çok destek verilmesini isteyen Eren, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İsim hakkı dahil her türlü sponsorluğa açığız. Her türlü forma reklamına açığız. Yönetime girip bu takıma destek olmak isteyenler için 15 gün içinde genel kurul kararı alırız ve seçime de gideriz. Bütün Kayserililere ve Kayseri dışında yaşayan hemşehrilerimize sesleniyorum. Bir kişi dahi 'yönetime gireceğim takıma para verip destek olacağım' diyorsa hemen seçimli genel kurul kararı alırız ve seçimi yaparız. Ancak henüz biz o babayiğidi göremedik."

"Kayserispor bu sezon şanssız bir dönem geçirdi"

Kayserispor'dan oyuncu istendiğine dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Eren, "Böyle bir görüşme yapılmamıştır. İki kulüp birbirine her zaman faydalı ve destek olmak zorunda, ikisi de bu şehrin takımı. Kayserispor şanssız bir dönem geçirdi. İnşallah bir an önce o şanssızlıkları sona erer. Biz ne zaman onlardan destek istesek alabileceğimiz inancındayız. Onlar da bizden ne zaman destek isteseler ben ve yönetimim onlara desteğe hazırız" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER