ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:17

Engellilere spor sevgisi

Engellilere spor sevgisi

Hasköy'de engelli vatandaşlarımız için spor aktivitelri düzenleniyor.


Hasköy Kaymakamı, Belediye Başkanı ile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Engellilere Spor Sevgisi’ projesi ile ilçede ve bağlı olan köylerde yaşanan engellilerin sportif aktivitelere katılması sağlanacak.

Bu kapsamda engelliler arasından futbol maçı düzenlenirken ilçe halkı futbol müsabakasına yoğun ilgi gösterdi.
Futbol müsabakasını izleyen Hikmet Karayel isimli vatandaş, özellikle engellilerin ilçede çok sevildiğini söyledi. Karayel, “Gerçekten çok güzel bir maç oldu biz bu gençlerimizi çok seviyoruz. Diyebilirim ki seyrettiğim en güzel maçlardan biri oldu. Hasköy olarak bu gençleri bağrımıza basıyoruz, bu gibi sportif faaliyetlerde de bulunmalarını istiyoruz." diyerek, şöyle devam etti:

"Bu konuda onlara yardımcı olan gençlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bunların devamı gelecektir. Bu gençlerin hepsini seviyoruz size de teşekkür ediyoruz. Maçlarımızı da bundan sonra seyredeceğiz. Bunlara da yardımcı olacağız. Örfümüzde adetlerimizde biz bu gençlerimizi her şeyin üstünde tutuyoruz. Bu konuda da halkımız çok hassas her zaman yardımcı oluyorlar.”

Hasköy İlçe Gençlik Spor Müdürü, Yaşar Özden ise “Amaç bu özürlü kardeşlerimizi yılda iki defa bu çim sahada oynatmaktı, sağ olsun kaymakamımız ve belediye başkanımız bizi desteklediler, bu çim sahada güzel bir futbol maçı gerçekleşti. Bu düşünce ile biz burada engelli kardeşlerimiz topladık, Hasköy ve çevre köylerden topladık, bu güzel duyguyu kendilerine yaşadık, biz yaşadık, onlardan fazla biz yaşadık, herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Engelliler Murat Spor ile Engelliler Turan Spor arasındaki karşılaşma berabere bitince uzatmalarda atılan penaltılar sonucunda Turan Spor 9 Murat Spor 8 gole ulaştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER