ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 10:35

Engelli sporcular 2012'den memnun


Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, ''Senelerdir verilen emek, 2012 senesinde meyvelerini vermeye başladı'' dedi.
    
Demirhan Şerefhan, 2012 yılını AA muhabirine değerlendirdi. 2012 yılının, çok iyi geçtiğini belirten Şerefhan, ''Londra 2012 Paralimpik Oyunları'na rekor sayıda sporcuyla katıldık ve madalya sayımızı bir hayli yükselttik. Bununla beraber birçok branşta Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceler elde ettik. Senelerdir verilen emek 2012 senesinde meyvelerini vermeye başladı'' diye konuştu.
    
Şerefhan, yıl sonuna doğru Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nde Galatasaray ve Beşiktaş arasında yapılan maçın ertelenmesine neden olan şiddet olaylarının ise kendilerini derinden üzdüğünü dile getirdi.
    
Federasyon olarak, 2013 yılında dünyada ses getirecek önemli organizasyonlara evsahipliği yapacaklarını belirten Şerefhan, ''Bunlar arasında Adana'da düzenlenecek Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası, İzmir'de düzenlemeyi planladığımız Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ve Antalya'da yapacağımız Dünya Tekerlekli Sandalye Tenis Kupası var'' dedi.
    
Şerefhan, ampute futbol branşında, 2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yeni bir işbirliği yapacaklarını ifade etti.
     TFF çatısı altında, Engelliler Koordinasyon Kurulu'nun oluşturulması için TFF yönetiminin karar aldığını söyleyen Şerefhan, ''Bu kararla oluşacak yeni kurulun, federasyonlarımızla işbirliği içinde sadece Türkiye'de değil aynı zamanda tüm dünyada örnek alınacak projelere imza atacağına inanıyorum'' diye konuştu.
     Demirhan Şerefhan, ''2012 senesinde sporcularımızın, antrenörlerimizin ve idarecilerimizin gösterdikleri performansı, 2013 senesinde artırarak göstereceklerine inanıyorum. 2013 senesinin camiamız için de hayırlara ve şampiyonluklara vesile olmasını diliyorum'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER