ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 13:08

Enes'in en beğendiği yıldızlar

Enesin en beğendiği yıldızlar

Bursaspor'un genç yıldız adayı Enes Ünal, bir dönem top toplayıcılık yaptığı Bursa Atatürk Stadı'na bu kez yeşil-beyazlı formayla çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor.


Bursaspor'da altyapıdan gelip  profesyonelliğe geçen 16 yaşındaki yıldız adayı Enes Ünal, bir dönem top toplayıcılık yaptığı Bursa Atatürk Stadı'nda taraftarının önüne yeşil-beyazlı  formayla çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbola ilgisinin,  yeşil-beyazlı takımın eski savunma oyuncusu olan babası Mesut Ünal sayesinde  küçük yaşlarda başladığını söyledi. 
 
Babasının maçları ve antrenmanlarına gittikçe futbolcu olmayı çok  istediğini belirten Ünal, "Bursaspor Kulübünün altyapısında futbola başladım.  Altyapıda hocalarımın söylediklerini yaparak ve çok çalışarak ilerledim. Son iki  senedir de iyi bir çıkış yakaladım ve buralara kadar geldim. Rüyalarımı süsleyen  A Takım ile antrenmanlara çıkıyorum. Bugünlere gelmemde babamın büyük emeği var.  İnşallah gelecekte daha iyi günler göreceğim'' dedi. Ünal, kulübüyle profesyonel sözleşme imzalamadan önce dünyaca ünlü  takımların kendisine transfer teklifinde bulunduğunu hatırlatarak, bunların  kendisini ve ailesini gururlandırdığını anlattı. Bursa'da doğup büyüdüğünü ve  Bursaspor taraftarı olduğunu dile getiren Ünal, yeşil-beyazlı camianın da  transfer teklifi aldığı kulüpler kadar büyük olduğunu ifade etti. 
 
Kendisi kadar babasının da öncelikle Bursaspor forması giymesini  istediğine dikkati çekerek, "Neticede geleceğimle ilgili bir karardı. Çok  istediğim bir şey oldu ve çok sevdiğim kulübümle profesyonel sözleşme imzaladım.  Ayrıca benim açımdan futbolun içinden gelen birinin, yani babamın yanımda olması  büyük avantaj" değerlendirmesinde bulundu. Futbolculuğunun yanı sıra eğitimine de önem verdiğini vurgulayan Ünal,  bu yıl lise 3'üncü sınıfa başlayacağını ve zor olsa da hem okul hem de futbolu  büyük bir keyifle bir arada götürmeye çalıştığını bildirdi. 
 
İlk 11'in değişmezi olmak istiyor 
 
Enes Ünal, geleceğiyle ilgili babası Mesut Ünal ile 2-3 yıllık plan  yaptıklarını, bu doğrultuda ilk olarak yeşil-beyazlı kulüpte ilk 11'in değişmez  oyuncusu olmayı ve sonrasında A Milli Takıma seçilmeyi hedeflediğini vurguladı. Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın da kendisine sürekli  yardımcı olduğunu anlatan Ünal, şöyle devam etti: "Profesyonel sözleşmeye imza atıp A Takıma yükseldikten sonra hocam  beni Avusturya kampına götürdü. Hocamın bana güvenmesi çok güzel. Öz güven  aşılıyor. Ayrıca Türk futbolunun önemli golcülerinden Hasan Özer'in de yardımcı  antrenörümüz olması benim adıma büyük bir avantaj. Bana özel ilgi gösteriyor.  Avusturya kampı benim için çok güzel geçti. Kendimi çok iyi geliştirdim. Hazırlık  karşılaşmalarında güzel maçlar çıkardım. Ligde de forma şansı bulursam bunu en  iyi şekilde göstereceğim." 
 
En beğendiği futbolcular; Zidane, Kaka, İbrahimoviç 
 
Genç golcü, babasının maçlarını izlemek üzere Bursa Atatürk Stadı'na  gittiğinde büyük bir heyecan duyduğunu ve bunun bugüne kadar giderek arttığını  belirtti. Bursaspor formasıyla başarılı olmaktan başka bir düşüncesi olmadığını  dile getiren Ünal, şunları kaydetti: "Küçüklüğümden beri hayalim; yeşil-beyazlı formayla Bursa Atatürk  Stadı'na çıkmaktı. Bu hayalimin gerçekleşmesine artık çok çok az bir zaman kaldı.  Bugüne kadar profesyonel olarak yeşil-beyazlı formayı giymedim. 9 yaşımdan beri  Bursa Atatürk Stadı'na giriyorum. Bazen lig maçlarında top toplayıcı olarak görev  yapıyordum. O stada girdiğim andan itibaren tüylerim diken diken oluyordu.  Özellikle maçlarda taraftarımızın futbolcuları tek tek tribüne çağırmaları  sırasında kendimi hayal ediyordum. İnşallah artık ben de o müthiş taraftarımızın  karşısına çıkacağım. Hayallerim gerçek oluyor. Taraftarımızın benden büyük  beklentisi var. İnsanların bana güvenip inanması güzel. İnşallah ben de bu  beklentileri karşılarım." 
 
Küçüklüğünde dünyaca ünlü futbolcular Zinedine Zidane ve Kaka'yı  beğendiğini, şimdi ise Zlatan İbrahimoviç'i yakından takip ettiğini anlatan Ünal,  Bursaspor'da Pinto, Sestak, Batuhan gibi çok kaliteli golcüler bulunduğunu  söyledi. Bursaspor'da takım içindeki yardımlaşmanın üst düzeyde olduğuna  dikkati çeken Ünal, tüm oyunculardan büyük destek gördüğünü sözlerine ekledi. 
 
  
 
    Muhabir: Hüseyin Yesilkavak
 Yayınlayan: Sedat Gök  
 
 28.07.2013 12:36:30
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER