ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 17:26

Eneramo Kartal'ın 4. Nijeryalısı

Eneramo Kartalın 4. Nijeryalısı

Beşiktaş'ın renklerine bağladığı Eneramo, siyah-beyazlı kulübün bünyesine kattığı 4. Nijeryalı oldu.


Engin Davran'ın haberi; 
 
Beşiktaş yılan hikayesine dönen Eneramo transferini sonlandırırken 110 yıllık tarihinde 4. Nijeryalı'yı bünyesine katmış oldu. 
 
90'li yılların başında Avrupa futbolu değişim sürecine girdi. Göbekli hantal futbolcular yerlerini süratli ve mücadeleci futbolculara bırakıyorlardı. Afrika Kartalları'nın da Beşiktaş ile tanışması bu 90'lı yılların ortasına denk geldi.
 
Siyah-beyazlılar ilk tecrübesini 96 senesinde ‘Siyah İnci’ lakaplı Daniel Amokachi ile yaşadı. Sürati ile Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcuları arasına girsede sık sakatlanması ve Nijerya seyahatlerinden geç dönmesi nedeniyle  performansı beklenenin altında kaldı. 2. nijeryalı 98 senesinde gelen ve 1 sene kiralık olarak oynayan Christopher Ohen oldu. Çıktığı 17 maçta attığı 10 golle taraftarın sevgisini kazanan oyuncu güçlü fiziğinin aksine yavaş oluşuyla akıllarda kaldı..
 
3. Nijeryalı ise bir kaleciydi. İke Shorunmu. 99 yazında Beşiktaş'a transfer oldu. 6-0 lık Leeds maçında yediği gollerden sonra gülümseyen suratıyla hafızalara kazındı. Ve 14 yıl sonra gelen son Nijerya’lı Michel Eneramo artık gollerini Beşiktaş için atacak.
 
                                                                                       
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER