ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 12:21

Ender Arslan'dan erken uyarı

Ender Arslandan erken uyarı

Milli basketbolcu Ender Arslan'dan uyarı: "(2013 Avrupa Şampiyonası) Direkt madalyaya odaklanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.


 
2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda  mücadele edecek A Milli Takım kadrosunda yer alan oyun kurucu Ender Arslan,  şampiyonada madalya için erken havaya girmenin yanlış olacağını söyledi. 
 
Milli oyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, direkt madalyaya  odaklanmanın yanlış olduğunu ifade ederek, "Daha önceki turnuvalarda bu hatayı  yaptık. Başından madalyaya çok odaklanınca bazen turnuvaya iyi başlamıyorsunuz"  dedi. İlk hedefin grup mücadelesini en iyi yerde tamamlamak olduğuna dikkati  çeken Ender Arslan, "Tabii ki herkes madalya istiyor. Ancak önce ilk grupta  kendimize iyi bir yer bulup, ardından ikinci grupta adım adım ilerlememiz  gerekiyor. Daha önce bu hatayı yaptık. Bu sene bu hatayı yapmamamız gerekiyor.  Her zaman adım adım ilerlemeliyiz" diye konuştu. 
 
İtalya'nın Bormio kasabasında yaptıkları hazırlık çalışmalarının çok  ağır geçtiğini anlatan tecrübeli oyun kurucu, şunları söyledi: "Ağır bir hazırlık dönemi oldu. Ardından çalışmalara İstanbul'da devam  ettik. Ağır çalışmalar sonrası ilk oynadığımız maçlar pek anlam ifade etmiyor.  Fizik olarak iyi durumda olmuyoruz. Bazen sonuçlar da kötü olabiliyor. Önemli  olan bu dönemde ağır çalışıp, Avrupa Şampiyonası'na hazır duruma gelmek. Şu anda  bunu yapmaya çalışıyoruz." 
 
Milli takımda zaman zaman farklı oyuncular üzerinden tartışmaların  yaşandığının hatırlatılması üzerine Ender Arslan, "Biz kendi işimize ve  hazırlığımıza konsantre olmuş durumdayız. Pek bir şeyden etkilenmiyoruz. Sahada  işimiz basketbol oynamak. Amacımız hazır hale gelmek" ifadelerini kullandı. 
 
"Tarihin en çekişmeli ligi olacak"
 
 Ender Arslan, Beko Basketbol Ligi'nde gerçekleştirilen transferler  sonrası çekişmeli mücadelelerin kendilerini beklediğini dile getirdi. Güzel bir ligin kendilerini beklediğini kaydeden Galatasaray Liv  Hospital oyuncusu, "Hakikaten çok önemli isimler, büyük kariyerlere sahip  oyuncular Türkiye'ye geliyor. Her maç çok zor ve zevkli geçecek. Bu sezon tarihin  en güzel ve en çekişmeli ligi olacak" diyekonuştu. 
 
 Ligde geride kalan sezonda sarı-kırmızılı formayla şampiyonluk sevinci  yaşayan tecrübeli oyun kurucu, "Tabii ki şampiyonluğu korumak her zaman zordur.  Ama biz hemen hemen iskeletimizi koruduk. Her zamanki gibi iddialı olacağız"  şeklinde sözlerini tamamladı. 
 
  
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER