ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 09:51

En medyatik sporcu oldu

En medyatik sporcu oldu

Yılın en medyatik sporcuları belirlendi.


2012 yılının en popüler sporcu listesinin zirvesinde Galatasaray’ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz’ın yer aldığı ortaya çıktı.

Yazılı basında çıkan haberleri kapsayan Interpress’in araştırmasına göre, geçtiğimiz sezonu gol kralı olarak tamamlayan ve sarı - kırmızılı takıma transfer olan Burak Yılmaz, yeni sezonda da attığı gollerle toplam 15 bin 106 habere konu olduğu tespit edildi.

2012’de attığı goller ile takımının ligde ikinci sırada yer almasında önemli bir rol oynayarak Şampiyonlar Ligi’ne taşıyan, yeni sezonda teknik direktör Aykut Kocaman ile yaşadığı polemikler yüzünden Fenerbahçe’den ayrılan Alex de Souza, toplam 14 bin 697 haberle ikinci sırayı aldı.

Geçtiğimiz sezon oynadığı futbol ile takımının şampiyonluğa ulaşmasında büyük pay sahibi olan, transfer döneminde adından uzun süre söz ettiren Galatasaray’ın orta saha oyuncusu Felipe Melo, isminin yer aldığı 12 bin 969 haberle üçüncü sırayı aldı.

Beşiktaş’ın Portekizli yıldız oyun kurucusu Maunel Fernandes hakkında çıkan 10 bin 102 haberle dördüncü sırayı alırken, yine Beşiktaş’ın bir başka Portekizli futbolcusu Hugo Almeida 9 bin 360 haberle yılın en çok konuşulan sporcular listesinde ilk beş sıra içinde yer aldı.

TEKNİK DİREKTÖRLER İÇİNDE FATİH TERİM İLK SIRADA

Aynı raporda, takımların teknik direktörleri dikkate alınarak yapılan 2012 yılı incelemesinde, Galatasaray’la şampiyonluğa ulaşan ve yeni sezonda Şampiyonlar Ligi’nde ilk 16’ya kalma başarısı gösteren teknik direktör Fatih Terim, isminin yer aldığı 25 bin 102 haber ile bu yılın zirvesinde yer aldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman toplam 21 bin 016 haberle ikinci olurken, Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ise 18 bin 738 haberle üçüncü sırayı aldı. Haziran ayında Beşiktaş’ın teknik direktörlüğünü üstlenen Samet Aybaba 10 bin 113 haberle dördüncü, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da isminin yer aldığı 8 bin 916 haberle beşinci oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER