ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 17:23

En genç oyuncu ünvanı Samsunspor'da

En genç oyuncu ünvanı Samsunsporda


Hafta sonu Samsun’da oynanan PTT 1. Lig 24. hafta müsabakasında oyuna giren Samsunspor’un 15 yaşındaki futbolcusu Kemal Sabri Bayraktar ligin en genç oyuncusu olma unvanını kazandı.

Samsunspor'un alt yapısından yetişen ve 17 Ocak günü 15 yaşını doldurup profesyonel futbolcu kimliği kazanan Bayraktar Pazar günü oynanan Samsunspor- Torku Konyaspor maçında forma giyerek ligde bir ilke imza attı. Gazi Lisesi 10. sınıf öğrencisi Kemal Bayraktar, PTT 1. Ligi'nin en genç oyuncusu unvanını elinde bulunduran yine Samsunsporlu futbolcu 16 yaşındaki Doğan Erdoğan'dan genç oyuncu unvanını aldı.

Kemal Bayraktar, Torku Konyaspor maçında oyuna 75. dakikada giren ve üzerine düşen görevi yerine getiren Bayraktar, şimdide ayağının tozuyla Okullararası Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin ilk 8 takımına kalan Gazi Lisesi'nin kadrosuyla Konya'ya gitti. İki gün önce profesyonel takımı için ter akıtan genç oyuncu şimdi de Konya’da okulu için çaba harcayacak akıtacak.

Maçta heyecanlanmadığını belirten genç oyuncu Kemal Bayraktar, "Öncelikle beni bu seviyeye getiren altyapı hocalarıma, yöneticilerime ve okul takımımdaki hocalarıma teşekkür ediyorum. Ancak, bana güvenip kadroya alan ve forma şansını veren teknik direktörümüz Besim Durmuş'a ömür boyu minnettar kalacağım. İnşallah onları utandırmamışımdır. Şimdi daha çok çalışıp Samsunspor’da kalıcı olmaya çalışacağım." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER