ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 18:07

"En büyük transferimiz Bilic"

"En büyük transferimiz Bilic"

Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları, basın mensuplarına açıklamada bulundu.


Beşiktaş'ın 17 Temmuz tarihinden itibaren Avusturya'nın Lienz bölgesinde sürdürdüğü yurt dışı hazırlık kampında kafile ile birlikte bulunan Beşiktaş Dış İlişkiler ve Dış Transferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, dün akşam basın mensupları ile bir araya geldi.
 
Kamp yapılan bölgede gerçekleşen iftar yemeğinde Torunoğulları, iyi ve sıkıntısız bir kamp dönemi geçirdiklerini söylerken, teknik direktör Slaven Bilic hakkında şunları söyledi:
"Bana göre Beşiktaş'ın bu yılki en büyük transferi Slaven Bilic'dir. Kendisi çok disiplinli ve çalışkan bir teknik adam. Aynı zamanda sıcakkanlı ve içten bir karaktere sahip. Sahada oldukça disiplinli, saha dışında ise alçak gönüllülük ve iyi iletişim kurabilen bir yapısı var. Bu sezon birçok önemli transfer gerçekleştirdik. Ancak şu ana kadarki gözlemlerimle rahatlıkla söyleyebilirim ki, en iyi transferimiz Bilic."
 
"ÖNDER ÖZEN PROFESYONEL BİR İSİM. CAMİAYA VE TAKIMA UYUM SAĞLAMAYA ÇALIŞIYOR"
 
Takımdaki uyum sürecini de değerlendiren Torunoğulları, "Önder Özen profesyonel bir isim. Camiaya ve takıma uyum sağlamaya çalışıyor. Bu konuda da çok iyi bir uyum sürecinin yaşandığını söyleyebilirim. Bilic ile uyumları da çok iyi. Takım içinde futbolcular arasında da önemli bir kenetlenme var. Yeni gelenler kısa sürede adapte olmaya başladılar. Ancak bir iki oyuncu İstanbul'a döndüğümüzde bizimle olmayacak. Karar hocanın. Hazırlık maçlarında Bilic her oyuncuya şans veriyor. Denemeler yapıyor. Oyuncularla özel görüşmelere yapıyor. Bu kamp döneminde Muhammed ve Dentinho'da önemli gelişmeler var. Veli Kavlak da çok formda. Takım genel olarak yükselişte. Bu sezon çok farklı, savaşan ve lige iyi başlayan bir Beşiktaş izleyeceğimizi düşünüyorum" dedi.  
 
"SOL BEK POZİSYONUNA ALACAĞIMIZ OYUNCUYU KİRALAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"
 
Erdal Torunoğulları yabancı bir sol bek kiralamayı düşündüklerini de sözlerine ekledi. Torunoğulları şöyle konuştu:
"Sol bek pozisyonuna alacağımız oyuncuyu kiralamayı düşünüyoruz. İsmail ve Uğur'un takıma dönüşleri zaman alacak. Bu arada Avrupa'da da maçlar oynayacağız. Alternatifleri değerlendiriyoruz. Ancak bu güne kadar öne çıkan bir isim olmadı."
Uzun bir süredir yurt dışında yaşayan Torunoğulları son olarak, Avrupa'daki genç yeteneklerin Beşiktaş'a kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER