ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 15:10

"En büyük teşekkürü taraftarlar hak ediyor"

"En büyük teşekkürü taraftarlar hak ediyor"

Kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında Rıza Çalımbay, oyuncularının yanında en büyük teşekkürü taraftarların hak ettiğini söyledi.


Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son oynadıkları Eskişehirspor maçında iyi bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Önümüzde önce Türkiye Kupası’nda Hatayspor ardından ligde Gaziantepspor maçı var. Hangi takımla oynarsanız oynayın mücadele etmezseniz kazanmamız mümkün değil. Bütün amacımız bu istikrarımızı sezonun sonuna kadar korumak" dedi.

Kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında Rıza Çalımbay, oyuncularının yanında en büyük teşekkürü taraftarların hak ettiğini söyledi. Maçta 2-0 mağlupken, bile taraftarın takımı sonuna kadar desteklediğini vurgulayan Çalımbay, "Taraftar dediğin böyle olacak ve takımını sonuna kadar destekleyecek. Takım onların desteği ile ikinci yarı mükemmel seviyede mücadele etti. Biz de inşallah onları bundan sonra mahcup etmemeye çalışacağız. Maçın ilk yarısında ne konuştuysak, ne söylediysek maalesef bir tanesi yapılmadı. Ancak ikinci yarı tabii Oktay’ın da ilk yarıda attığı gol çok önemliydi. Eğer o gol olmasaydı işimiz daha da zordu. İkinci yarı hem oyuncu değişikliği hem de taktik değişiklik gerçekten işe yaradı. Özellikle oyuna giren arkadaşlarımız aynı Bursaspor maçında olduğu gibi çok etkili oldular ve oyunun kaderini belirlediler. İkinci yarı takım hem iyi futbol oynadı hem de 2 kişilik mücadele etti. Aynı zamanda topa gelişi güzel vurmadılar ve pas yaptılar. Takımım 10 kişi ile nasıl oynaması gerekiyorsa ikinci yarıda öyle mükemmel şekilde oynadı. İyi bir galibiyet aldık. Tabii ki bu galibiyetle her şey bitmiyor. Daha bir sürü maçımız var. Ancak ilerisi için önemli bir 3 puandı. Bütün amacımız bu istikrarımızı sezonun sonuna kadar korumak. Ben koruyacağımıza da inanıyorum. Kongremiz de kulübümüze hayırlı ve uğurlu olsun. Tek düşüncemiz zaten bu seneyi ilk 10 içerisinde bitirip önümüzdeki sene daha iyi durumlara gelmek. Bizim altyapı ve tesise önem vermemiz gerekiyor. Bana göre her şeyden önce gelir bunlar. İnşallah kulübümüz bunu aşacaktır. Mersin’in önü açık gözüküyor ama herkesin çok sorumluluk alması gerekiyor ve fedakarlık yapması gerekiyor" diye konuştu.

"TEK HEDEFİMİZ GAZİANTEP’DEN PUAN VEYA PUANLARLA DÖNMEK"

Önceliklerinin Türkiye Kupası maçı olduğunu hatırlatan Çalımbay, "Hatayspor ile oynayacağız. Hatay takımı kendi liginde çok iyi giden bir takım. Onlar için de çok önemli maç. Biz bu maçta bütün oynamayan arkadaşlarımızın hepsine şans vereceğiz. Bütün amacımız buradan tur atlamak ama göründüğü gibi de kolay değil. Hangi takımla oynarsanız oynayın mücadele etmezseniz kazanmanız mümkün değil. Bizim arkadaşlarımızın da bunu bilmesi gerekiyor. Önce Hatay maçı, ardından Gaziantepspor maçı. Antep takımı da bizim gibi yeni bir takım. Çok oyuncu aldılar. Her şeyden önce çok iyi bir mücadele olacak. Her maça galibiyet parolası ile gittiğimiz gibi bu maça da aynı şekilde gideceğiz. Zor bir maç oynayacağımızın farkındayız. Çünkü Gaziantepspor çok iyi mücadele eden bir takım. Biz de koşacağız, mücadele edeceğiz ve maçtan kopmayacağız. Tek hedefimiz puan ve puanlarla dönmek, tek düşüncemiz bu. Takımımızda şu anda Welliton, Marko Futacs ve Prejuce Nakoulma’nın sakatlıkları bulunuyor. İnşallah onlar da maç gününe kadar iyi bir duruma gelecekler" şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER