ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2013 Pazartesi 11:18

En büyük korkuları Muslera

En büyük korkuları Muslera

Peru basını, Uruguay ile oynayacakları karşılaşma öncesinde rakibi analiz etti, kendilerini en çok zorlayacak oyuncu olarak Galatasaray kalecisini gösterdi.


Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Galatasaray kalecisi Fernando Muslera, Peru’da son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde 8 Eylül’de Uruguay ile karşılaşacak olan Latin ülkesinin en çok çekindiği ismin sarı kırmızılı oyuncu olduğu ortaya çıktı.

Kadrosunda birçok yıldızı barındıran Uruguay Milli Takımı’nı analiz eden yayınlara yer veren Peru basını, Fernando Muslera’nın bu maçta Peru’ya en büyük zorluğu çıkaracak isim olduğunu vurguladı. “Uruguay kalecisi zor bir engel olacak” ifadesini kullanan gazeteler, kalecilik yeteneği ve tekniğini övdükleri tecrübeli file bekçisine övgüler dizdiler. Muslera hücum yönüyle de ele alınırken, Uruguaylı kalecinin topu oyuna sokma becerisinin de takım atağını başlatmada önemli rol oynadığı ifade edildi. Muslera’nın da bazı zayıf yanları olduğuna dikkat çekilirken, Peru’nun ancak bunları kullanarak karşılaşmada galibiyete ulaşabileceği kaydedildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER