ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 14:07

Emre: En çok etkilendiğim oyuncu Alper

Emre: En çok etkilendiğim oyuncu Alper

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Emre Belözoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Emre Belözoğlu,  en büyük amacının, çocukluk hayali olan sarı-lacivert forma altında futbolu  bırakmak olduğunu söyledi. 
 
Emre Belözoğlu, sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe  Gazetesi'nin 116. sayısına verdiği röportajda, "Fenerbahçeli Emre" olarak anılmak  istediğini vurgularak, şu ifadeleri kullandı: "Bu camianın evladı olarak futbolu bıraktıktan sonra da yine bu büyük  kulübün başarısı için görev almak istiyorum. Sarı-lacivert formamızı terletiyorum  hakkını vermeye çalışarak. O formanın hakkını da vermeliyiz, çünkü Fenerbahçe  formasının ruhu vardır, kutsaldır. Allah bana hayallerimin ötesinde bir futbol  hayatı nasip etti. Bundan dolayı da her zaman Allah'a şükrediyorum." 
 
"Avrupa'da olmamak içimizde yaraydı" 
Milli futbolcu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA'nın  Fenerbahçe'ye Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası kararını durdurmasına çok  sevindiklerini anlatarak, şunları kaydetti: "Başkanımız kararı açıklayınca çok mutlu olduk. Fenerbahçe'nin  futbolcusuysanız hedefiniz her zaman yarıştığınız tüm kulvarlardaki kupaları  almaktır. Başka bir hedefiniz olamaz. Buna Avrupa Kupası da dahil, hatta geçen  sene bunu başarmaya çok yaklaşmıştık. Bu oyunun bir prestiji, dünya literatüründe  bir dili var. Bunlar da Avrupa arenasında oynanan maçlardan geçiyor. Futbolcular  hem taşıdığı formanın hem de kendi değerini artması adına buralarda kendini  göstermek ister. Avrupa kupalarında oynayamamak içimizde bir yaraydı ama inşallah  şimdi böyle bir süreç yaşanmayacak. Başkanımızın yaptığı basın açıklaması, CAS'ın  verdiği yürütmeyi durdurma kararı bizi çok mutlu etti, yeni ümitlere vesile oldu.  İnşallah Şampiyonlar Ligi'ne katılıp geçen sene Avrupa Ligi'nde yaşamış olduğumuz  başarıyı tekrarlamak istiyoruz. Bunun için çok güzel bir şans yakaladık." 
 
"Farkımızı ortaya koyduk" 
 
Son 2 sezondur yaşadıkları sıkıntılara rağmen camia olarak ayakta  kalmayı başardıklarını anlatan Emre, röportajında daha sonra şu ifadelere yer  verdi: "Son 2 senedir yaşanan sürece baktığımızda aslında çok fazla düşünmeye  gerek yok. Fenerbahçe merkezli bir süreç yaşandı. Bu camianın ne kadar büyük bir  birliktelik oluşturduğunu ve bu taraftarın nasıl gayret gösterdiğini düşünürsek  Fenerbahçe'nin diğer takımlara olan farkı ortaya çıkar. Fenerbahçe'nin yaşamış  olduğu bu süreci başka bir takım yaşasaydı şu an ayağa kalkamazdı. Biz her zaman  dik durduk. Her an yarışın içinde olduk ve en önde olmaya çalıştık. Yaşadığımız  süreçteki duruşumuz diğerlerine olan farkımızı bir kez daha ortaya koydu." 
 
Yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını anlatan deneyimli oyuncu,  "Takımımız ağır bir tempoya girdi. Bu ağır temponun faydalarını sezon boyunca  göreceğimizden kuşkum yok. Tabii ki her hocanın kendine göre farklı stilleri var.  Aykut Kocaman ile de çok iyi çalışmalarımız olmuştu, şimdiki hocamız Ersun Yanal  ile de gayet iyi şekilde çalışmalarımız sürüyor. Takımdaki her isim karakter  olarak mükemmel. Ruhumuzu ortaya koyarsak mücadele edeceğimiz tüm kulvarlarda  şampiyon olacağımıza inanıyorum" diyerek görüşlerini aktardı. 
 
"Türk futbolcular yabancı sınırlamasını iyi değerlendirmeli" 
 
Yeni sezonda Spor Toto Süper Lig'de uygulanacak "6+0+4 " olarak  adlandırılan yabancı futbolcu kontenjanı hakkında da görüşlerini bildiren Emre  Belözoğlu, yabancı sınırlamasına karşı olduğunu, fakat bunun Türk sporcular için  iyi bir şans olabileceğini söyledi. Milli futbolcu, ligin kalitesinin artması için yabancı oyuncularla  ilgili belli kriterlerin getirilmesini savunarak, şunları kaydetti:  "Sadece Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş adına değil de diğer  takımlara da kaliteli yabancı oyuncu çekecek bir sistem getirilebilir. Onun dışında Türk futbolcular bu 6+0+4 kontenjanını iyi değerlendirmeliler. İşin gerçeği, Türkiye'de birçok takımın yöneticisi Türk oyuncularına çok fazla güvenmiyorlarmış ki, bu sisteme tepkilerini ortaya koydular. Bu durumun diğer  yüzüne bakacak olursak eğer, Türk futbolcuların da şapkalarını önüne koyup neden  yabancı oyuncuların tercih edildiğini düşünmeleri lazım. Ülkemizde son dönemde  iyi Türk oyuncular yetişmiyor. Bundan dolayı da Türk oyuncuların kendilerini  tartmaları, nerede olduklarını görmeleri adına çok önemli bir sistem. Onlar adına  avantaj olan bu sistemi en iyi şekilde değerlendirip kendi camialarına çok iyi  hizmet etmeleri gerekiyor." 
 
"Fenerbahçe'nin geleceği emin ellerde" 
 
Takıma yeni transfer olan Alper Potuk ile genç futbolcu Salih Uçan'ın  performansları hakkında değerlendirmede bulunan Emre, şu ifadeleri kullandı: "Salih, gerçekten beklenenin üstünde bir performans ortaya koyan ve o  özgüvenini devam ettiren bir kardeşimiz. İnşallah bu forma altında çok büyük  başarılara imza atacaktır. Alper de benim son dönemde Türkiye'de izlediğim ve en çok etkilendiğim oyuncu. Hem de karakter olarak çok naif ve de çok düzgün bir  kardeşimiz. O da bu formanın değerini ve önemini daha ilk günden itibaren  kavradı. Taraftarımızın içi rahat olsun Fenerbahçemizin geleceği bu anlamda emin  ellerdedir. Bu bir hizmet yarışıdır, asıl olan Fenerbahçe'dir, Fenerbahçe'ye  hizmettir." 
 
Sarı-lacivertli futbolcu, röportajında  son olarak Fenerbahçeli  taraftarlara şu çağrıyı yaptı: "Bu camianın arkasında bu taraftar durmasaydı futbolcular olarak çok  sıkıntı yaşardık. 12 numaramız bizim ayakta durmamıza vesile oldu. Rahmetli İslam ağabeyin söylediği gibi; 'Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa  büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz.' Bu camia,  bu taraftar her şeyin en güzeline layık. İnşallah gerek kupada, gerek ligde,  gerek Avrupa'da şampiyonluklar yaşayarak onları mutlu edeceğiz." 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER