ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 21:11

Emre Belözoğlu: Herkese her şeyi gösterme zamanı


Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Emre Belözoğlu, bugünün, bazı şeylerin fark edilmesi adına herkese her şeyi gösterme zamanı olduğunu söyledi.

Düzce Topuk Yaylası'nda Volkan Demirel ve Dirk Kuyt'la katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan kaptan Emre Belözoğlu, UEFA'nın vermiş olduğu Avrupa'dan men kararıyla ilgili konuştu. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün profesyonel futbolcuları olduklarını hatırlatan Emre Belözoğlu, "3 yıldır yaşanan bu süreçlerden oldukça yorulmuş, saha içinde elimizden geldiğince konsantre olmaya çalışan bir grubuz. 2 gün önce alınan bu haber bizde üzüntü yarattı. Bizler haklı olduğumuzu biliyoruz. 2010 - 2011 senesinde şampiyonun biz olduğumuzu biliyoruz. Sahada neler yaşadığımızı, rakibimizin sahada neler yaşadığını iyi biliyoruz. Ne olursa olsun saha içine yönelirsek o senenin şampiyonu Fenerbahçe'dir. Bugüne geldiğimizde de 3 Temmuz'dan farklı bir süreç yaşıyoruz. Başkanımız ve yöneticilerimiz bizim arkamızda. Taahhütlerini yerine getirecektir. Biz de elimizden geldiğince bu formayı bundan önce nasıl taşıdıysak bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz. Bu yıl da şampiyonluğun en büyük adayıyız. İnanıyorum ki insanların bazı şeyleri fark etme adına da her şeyi herkese gösterme zamanı. İnşallah bu arzumuz, bu isteğimiz sezon sonunda karşımıza şampiyonluk olarak çıkar." diye konuştu.

Futbolcu olarak bu kararı kabul etmediklerini kaydeden Emre, UEFA’ya ve basına duygularını ve düşüncelerini anlatacakları mektup yazacaklarını dile getirdi. Emre, sözlerine şöyle devam etti: "Hukukta her karar doğru değil. Sonuçta daha süreç devam edecek. CAS’ta inşallah beklediğmiz karar çıkar; kendi adıma pek umutlu değilim. Onu da söyleyeyim. Bu saatten sonra artık tamamen odaklanmamız gereken yer futbol sahası."

"AVRUPA'DA BU KADAR KISKANÇLIK VE FİTNE YOK"

Bazı kulüp yöneticilerinin ve taraftarlarının UEFA'ya Fenerbahçe'yi şikayet ettiği yönündeki iddiaların sorulması üzerine Emre, "Ülkemizde büyüyene karşı böyle davranışlar aşinadır. Kıskançlıkta, fitnede sınır tanımıyoruz. Avrupa’da bu kadar kıskançlık fitne yok." ifadesini kullandı.

Emre, 'Liverpool'un başına böyle bir ceza alsaydı Everton bu kadar ceza almaya uğraşır mıydı?' sorusunu sorduktan sonra şöyle konuştu: "Fenerbahçe yalnızlığa terk edilmiş durumda. Ülkede herkes tertemiz, Fenerbahçe kirliliğin içerisinde. Diğerleri ne kadar temizse biz o kadar temiziz. Galatasaray'da 4 sene şampiyon olduk, orada yaşadığım şampiyonlukla Fenerbahçe'de yaşadığım şampiyonluk arasında hiç fark yok. Gerçekçi olmak gerekirse Galatasaray'dayken çok iyi oyuncular vardı, rahat şampiyon olduk, Fenerbahçe'de yaşadığım şampiyonluk kariyerimdeki en zor şampiyonluktu." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER