ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 19:56

Emanet mayo ile 13 madalya kazandılar

Emanet mayo ile 13 madalya kazandılar

Emanet olarak buldukları mayo ve güreş ayakkabılarıyla il seçmelerine katılan Bayramiçli güreşçiler, 13 madalya kazanma başarısı gösterdi.


Emanet olarak buldukları mayo ve güreş ayakkabılarıyla il seçmelerine katılan Bayramiçli güreşçiler, 13 madalya kazandı. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, grekoromen ve serbest stilde düzenlenen güreş kursuna katılan 30 güreşçi, 2 aylık eğitimin ardından çıktıkları müsabakalarda 13 madalya kazanma başarısı gösterdi.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Özer Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede güreşe karşı ayrı bir ilginin olduğunu, bunun da köylerde yapılan çiftçi cemiyetlerinde gerçekleşen güreş müsabakalarından bildiklerini söyledi.

Kara, çocukların ve gençlerin bu özel ilgisini doğru eğitim verip geliştirmek, aynı zamanda ata sporunu yaygınlaştırmak amacıyla kurs açtıklarını belirterek, ”Kursa katılan 30 güreşçimiz antrenör Emre Işık gözetiminde 2 ay gibi kısa süre eğitim aldı. Bu çocuklarımız 17-18 yaş kategorisinde düzenlenen il seçmesi müsabakalarına emanet olarak buldukları güreş ayakkabısı ve mayoyla katıldı. Serbest ve grekoromen stilde toplam 13 madalya kazandı. İnanıyorum ki bu gençlere sahip çıkılması halinde ata sporumuz güreşte yurt içinde ve yurt dışında önemli başarılar elde edeceklerdir” diye konuştu.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER