ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:40

Ella Fitzgerald efsane için Google'dan büyük jest

Ella Fitzgerald efsane için Googledan büyük jest

Ella Fitzgerald hayranları bugün Google'ı açıktılarında büyük bir sürpriz ile karşılaştılar.


Ella Fitzgerald hayranları bugün Google'ı açıktılarında büyük bir sürpriz ile karşılaştılar. Dünya devi Google Ella Fitzgerald için özel bir tasarım hazırladı. Ella Fitzgerald dünyada adından sıkça söz ettiren bir isim olmuştu...

Ella Fitzgerald 60 yıllık bir zamana yayılan kariyerinde Fitzgerald, Duke Ellington ve Louis Armstrong gibi isimlerle birlikte kayıt yapmıştır.
 
Ella Fitzgerald entonasyonunun ve yorumunun kusursuzluğu, doğaçlamalarda bir trompet gibi kullanabildiği üç oktav aralığını aşan sesiyle anılır. Elli yedi seneyi aşan kariyerinde 13 Grammy Ödülü ile ABD başkanları Ronald Reagan (Ulusal Sanat Madalyası) ve George H. W. Bush (Özgürlük Madalyası) tarafından verilmiş iki ayrı ödüle sahip oldu.
 
Ella Fitzgerald trompetçi ve caz vokalisti Louis Armstrong, gitarist Joe Pass ve orkestra şefleri Count Basie ve Duke Ellington ile yaptığı çalışmalarla da tanınır.
 
Ella Fitzgerald, entonasyonunun ve yorumunun kusursuzluğu, doğaçlamalarda bir trompet gibi kullanabildiği üç oktav aralığını aşan sesiyle anılır. 
 
Ödülleri
Ella Fitzgerald, elli yedi seneyi aşan kariyerinde 13 Grammy ödülü bulunan Ella Fitzgerald, ABD başkanları Ronald Reagan (Ulusal Sanat Madalyası) ve George H. W. Bush (Özgürlük Madalyası) tarafından verilmiş iki ayrı ödüle de sahip oldu.
 
Kariyeri
 
Ella Fitzgerald uzun kariyeri boyunca ünlü birçok müzisyenle yanyana çalıştı. Trompetçi Roy Eldridge ve Dizzy Gillespie, gitarist Herb Ells, piyanist Tommy Flanagan, Oscar Peterson, Lou Levy, Paul Smith, Jimmy Rowles ve Ellis Larkins bunlardan bazılarıdır. Bu birliktelikler küçük gruplardan oluşuyordu ve performanslar genellikle canlıydı
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER