ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 11:00

Eleştirilere yanıt Federasyon’dan geldi

Eleştirilere yanıt Federasyondan geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım’ın EURO 2016 eleme grubu maçlarında aldığı başarısız sonuçların ardından yapılan eleştirilere cevap verdi.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım’ın EURO 2016 eleme grubu maçlarında aldığı başarısız sonuçların ardından yapılan eleştirilere cevap verdi.

Ay-yıldızlıların EURO 2016 elemeleri A Grubu’nda oynadığı 3 maçta aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle TFF yönetimi ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’e yapılan eleştirilere TFF bir açıklama ile cevap verdi.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu’nun kuruluş hedefi ve vizyonu doğrultusunda amacımız, günlük başarılar ve sonuçlardan ziyade, ülkemizin spor politikası ve uluslararası platformdaki yerine katkı sağlayacak planlamalar vasıtasıyla ülke futbolunu yükseltmektir.

TFF Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörümüz Sayın Fatih Terim’in defalarca dile getirdiği gibi temel hedef; tüm turnuvalara katılan bir Milli Takım’ı yaratacak bir sistem oluşturmak ve başarıyı uzun vadeli kılacak adımlar atmaktır. Bu doğrultuda dün akşam oynanan Letonya maçı kazanılsaydı dahi göreve geldiğimiz günden beri yürüttüğümüz bu çalışmalara aynı şekilde devam edecek olduğumuzu önemle belirtmek isteriz. A Milli Takımımızın UEFA Avrupa Şampiyonası elemelerinde aldığı sonuçlar hepimizi üzmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu olarak ülkemizde futbolun sorunlarının bilincindeyiz. Futbolun uzun süredir devam eden sorunlarının kısa zamanda çözüme kavuşmasını beklemenin çok da gerçekçi bir yaklaşım olmadığını bir kez daha vurgulamak isteriz.

Bu doğrultuda Türkiye Futbol Direktörümüz Sayın Fatih Terim, gerekli çalışmaları göreve geldiği günden bu yana yoğun bir mesai harcayarak planlamakta ve kademeli olarak TFF Yönetim Kurulu’yla birlikte hayata geçirmektedir.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Futbol Direktörlüğü olarak saygı sınırları içerisinde yapılan tüm eleştirilere her zaman açık olduğumuzu ve yapıcı eleştiriler ile önerilerin her zaman dikkate alındığını özellikle belirtmek isteriz.

Ortak hedeflerimiz doğrultusunda eskisinden daha yüksek bir şevk ve heyecanla çalışmalarımızı sürdüreceğimizi değerli kamuoyunun bilgilerine arz ederiz" denildi.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER