ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:21

Elçi: Erciş sportif faaliyetlerin merkezi olacak


Erciş’e 2013 yılı içerisinde üç gençlik merkezi, bir halı saha, bir basketbol salonunun yapıldığı, buna paralel, yürütülen sportif ve gençlik faaliyetlerinin de her geçen gün arttığı belirtildi.

Erciş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdulselam Elçi yaptığı açıklamada, "Kurumumuz bünyesinde, Çelebibağı, Yukarı TOKİ’de ve merkezde olmak üzere üç gençlik merkezimiz, şehir stadyumu, Kapalı halı saha, spor salonu ve Kışla Mahallesi'nde yapımı devam eden basketbol salonu bulunmaktadır." diyerek şunları söyledi:

"Yapılan bu spor ve gençlik merkezlerimizin dolu dolu işlemesi adına beden eğitimi öğretmenlerimizle işbirliği içerisindeyiz. Bu bağlamda ilk defa yaz spor kurslarını bu yıl açtık. Futbol, voleybol, basketbol, tenis, boks ve kick-boks dallarında 300 öğrencimiz bu yıl kurs gördü. 350 öğrencimizi bu yaz il içi ve iller arası gezilere gönderdik.

Açmış olduğumuz gençlik merkezlerimizde gençlerimize, bilgisayar, satranç, İngilizce, bağlama, gitar, ebru sanatı, SBS ve LYS kurslarını vermekteyiz. Merkezlerimiz, gençlerimizin rahat edebilecekleri şekilde tasarlandı. Oturup dinlenebilecekleri, bilardo, masa tenisi, langırt oynayabilecekleri, sinema seyredebilecekleri mekânlar oluşturduk. Tüm bu hizmetler gençlerimize ücretsiz verilmektedir."

İlk kez Erciş’te su sporları yapılacağını da belirten Elçi, "2013 yılı SODES kapsamında kabul edilen projemizle ilçemizde Su Sporları Merkezi oluşturacağız. Bu merkezimizde, Kano, kürek, yelkenli, su kayağı ve rafting su sporları yapılacaktır." diye konuştu.

Kurum olarak en büyük hedeflerinin, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve bu topluma faydalı bireyler olmaları için çalışmaktan başka bir şey olmadığını belirten Elçi, "Bu uğurda tüm kurumlara olduğu gibi bize de desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Barboros Baran’a, sporcu gençlerimizin servis bedelini karşılayan ve asfaltlama çalışmalarımızı yapan Erciş Belediye Başkanı Sayın Zülfikar Arapoğlu’na ve gece gündüz demeden çalışan beden eğitimi öğretmen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Elçi, Erciş'in büyük ve güzel bir ilçe olduğunu, sahip çıkıldığı ölçüde daha da güzelleşeceğini de belirterek, "Devletin sağlamış olduğu imkânları milletin menfaatine kullanmak bizim görevimizdir. Bu uğurda Allah’ın izniyle Erciş’i bölgede sporun merkezi haline getirmek için gayret sarf edeceğiz. Bu memleket için herkesin yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER