ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:55

Elazığspor'dan hakem hatalarına tepki


Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu, hakem hatalarına tepki göstererek, "Bu kirli oyun ve haksızlıkların son bulmaması halinde, gerektiğinde yönetim kurulumuzca alacağımız karar sonucu onurlu ve şerefli bir duruş göstererek Elazığspor olarak ligden çekileceğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz" açıklamasında bulundu.
Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, dün oynanan Kardemir Karabükspor-Elazığspor karşılaşmasında, hakem Özgür Yankaya'nın maçın sonucunu etkileyen, taraflı kararlar verdiği iddia edildi.
Maçın 63. dakikasında Pape Habib Sow'un kendisine yapılan faul sonrası yerde kaldığı hatırlatılan açıklamada, sağlık görevlileri oyuna davet edilmiş olmasına rağmen rakip oyuncu Yiğit İncedemir'in "insanlık dışı davranarak" Sow'u yerde sürükleyip saha dışına çıkarmaya çalıştığı suçlamasında bulunuldu.
Açıklamada, "Futbolcumuz Pape Habib Sow'un da hissettiği acıyla göstermiş olduğu haklı tepkiden dolayı gösterilen kırmızı kart ve rakip oyuncu Yiğit İncedemir'in yapmış olduğu insanlık dışı hareketi maçın hakemi Özgür Yankaya'nın sarı kartla değerlendirmesi, Türk futbol tarihine bir kara leke olarak yazılacaktır" ifadesi kullanıldı.
Maçta, rakip oyuncu Eneramo'nun, Bilica'ya yaptığı faule rağmen ikinci sarı karttan kırmızı kart görmemesinin de hakemin karşılaşmayı taraflı yönettiğinin başka bir göstergesi olduğu öne sürülen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"Haftalardır maruz kaldığımız hakem hataları ve defalarca basın açıklamalarıyla duyurmamıza rağmen bu tür haksızlıkların devam etmesi, Elazığspor camiası olarak sabrımızı taşırmıştır ve hiçbir olumlu adımın atılmaması manidardır. Doğu ve Güneydoğu bölgemizin temsilcisi olan Elazığspor, bu lige zenginlik ve değer katmasına rağmen bazı kesimler tarafından düşmanlık yapılıp, 'kalemi kırılmış zayıf halka' olarak görülüyor. Bunun tepkisini, Elazığspor camiası olarak dışarıda, takım olarak ise saha içinde en ağır şekilde göstereceğimizi belirtmek isteriz. Ayrıca bu kirli oyun ve haksızlıklar son bulmadığı taktirde gerektiğinde yönetim kurulumuzca alacağımız karar sonucu onurlu ve şerefli bir duruş göstererek Elazığspor olarak ligden çekileceğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER