ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2014 Perşembe 20:32

Elazığspor kayyuma kaldı

Elazığspor kayyuma kaldı

Elazığspor’da alınan Olağan Üstü Genel Kurulda yeni yönetim adayı çıkmaması üzerine Kayyum’a kaldı.


Elazığspor’un Olağan Üstü Genel Kurulu öğretmen evi toplantı salonunda yapıldı. 64 delegenin katılımı ile başlayan genel kurulda raporlar okunduktan sonra divan başkanı, yeni yönetim için liste olup olmadığını sordu. Yeni bir liste çıkmayınca takım Kayyum’a kaldı. Bunun üzerine Elazığspor delegelerinden bazıları kürsüye çıkarak duygularını anlattı. Zaman zaman gerilimin yaşandığı genel kurulda konuşan kulüp başkanı Selçuk Cengiz Öztürk, kendi ve yönetim kurulunun bugün itibariyle istifa ettiğini belirterek, kimsenin umutsuzluğuma kapılmamasını istedi.

27 MİLYON BORÇLA ALDI, 25 MİLYON 965 BİN LİRA BORÇLA BIRAKTI

Takımı 2,5 yıl önce 27 milyon lira borçla aldığını, şimdi ise 25 milyon 965 bin lira borçla bıraktığını ifade eden Başkan Öztürk, “Ben Elazığspor’u 2,5 yıl önce 0 lira borçla devralmış olsaydım bugün yaklaşık 1 trilyon 45 bin lira kasada bırakarak gidiyor olurdum. Bazı kesimler diyor ki 27 milyon lira borç bıraktı. Kardeşim bu borcu ben mi bıraktım. Bu borcu ben devraldım. Bakın ben bu kulübü 2,5 yıl yönetmişim 2 sezon süper ligde oynatmışım ve kasasını 1 milyon 45 bin lira ile devrediyorum. Bu işin gerçeği budur. Arkadaşlar bu benim bıraktığım borç değil. Bana 1967 itibaren Elazığspor’umuzun kasasında 1 trilyondan fazla para bırakıp giden bir yönetim söyleyin, ben hatırlamıyorum. Hiç kimseyi karalamak veya bir şey söylemek için demiyorum. Herkes bizim arkadaşımız, dostumuz. Herkes iyi niyetlerle Elazığsporumuza sahip çıkmıştır” dedi.

Şuanda kendisinin 19 milyon değerinde bir takım bıraktığını da hatırlatan Başkan Öztürk, herkesin transfer markete girmesini ve devraldıkları zamandaki takımın değeri ile şimdiki değeri karşılaştırmalarını istedi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER