ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 15:44

Elazığspor-Beşiktaş maçına doğru

Elazığspor-Beşiktaş maçına doğru


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kovancılar ilçesine bağlı Çakırkaş beldesindeki Beşiktaş İlkokulu/Ortaokulu'nu ziyaret etti.
     Spor Toto Süper Lig'de bu akşam oynanacak Sanica Boru Elazığspor-Beşiktaş karşılaşmasını izlemek üzere Elazığ'a gelen Orman, Elazığ Valisi Muammer Erol ve AK Parti Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu ile Kovancılar ilçesine bağlı Çakırkaş beldesine gitti.
     Elazığ'da 8 Mart 2010'da meydana gelen depremde kullanılamaz hale gelen ilköğretim okulunun yerine beldede Beşiktaş Kulübü'nce yaptırılan ve 19 Ekim 2010 tarihinde açılan 12 derslikli okulu ziyaret eden Orman'ı, öğrenciler çiçeklerle karşıladı.
     Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip, sohbet eden Orman, sınıfları gezdi. Bir sınıfta gazetecilere açıklamalarda bulunan Orman, çok mutlu olduğunu belirterek, gözlerinden ışık saçan çocukların kendi kültürleriyle büyüyeceğini söyledi.
     Vali Muammer Erol ve Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Orman, ''Çok mutluyum. Bunu sosyal sorumluluk projesinde Anadolu'nun her yerinde yapmayı nasip eder bize. Tabi önce Beşiktaş'ı bir toparlayalım da mali olarak ondan sonra. Burada evlatlarımızla, çocuklarımızla beraberiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.
     Vali Muammer Erol ise 2010 yılında yaşanan depremin ardından, yıkılan okulların acil yapılması ihtiyacının ortaya çıktığını anımsatarak, ''Sağ olsun Beşiktaş Kulübü yöneticilerinin ve özellikle de yöneticilerimizin eşlerinin gayret ve çabalarıyla, bizden böyle bir okul yapma teklifi kendilerine gitmeden bu okul yapılmış oldu. Okul sadece beldeye değil, çevrede taşımalı eğitim gören öğrencilere de hizmet veriyor'' diye konuştu.
     Erol, Septioğlu, Orman ve beraberindekiler, daha sonra Kovancılar ilçesindeki bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER