ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:42

Elazığ'da duran adam protestosu

Elazığda duran adam protestosu


Türkiye’de son günlerde gündemden düşmeyen duran adam protestosu, şehre stadyum kazandırmak için Elazığ’da Hazar Stratejik ve Araştırmalar Merkezi Başkanı Bilal Çoban tarafından da protesto edilerek başlatıldı.

Geçen hafta düzenlenen ve Gençlik Spor Bakanlığı ,Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu Sporda Şiddet ve Düzensizliğin önlenmesi çalıştayına katılan Elazığspor Genel Müdürü Ali Topal, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile stadyum mevzusunu görüştükten sonra Bakan Kılıç “Elazığ Stadyumu'na 5 trilyon para harcadık. Elazığ stadında olan zemin Arenada yok. Elazığ'dan bu konu ile ilgili bir ses gelmesi lazım. Kulağa fısıldamakla olmaz. Oluşturun kamuoyunu getirin talebinizi değerlendirelim. Ama bu konu ile ilgili Elazığ'dan bir ses gelmeli." diyerek Elazığlılara üzücü haberi vermişti.

Bu gelişme üzerine Hazar Stratejik ve Araştırmalar Merkezi Başkanı Bilal Çoban, 'Fısıldamıyoruz Haykırıyoruz, Elazığ Stadyumunu İstiyoruz' adı altında bir imza kampanyası başlattıklarını; fakat bu imza kampanyasına gerekli izinleri alamadıklarını ifade ederek bir basın toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen basın toplantısında son zamanlarda Türkiye’de gündem konusu olan duran adam protestosunu ‘Elazığ Stadyumu'nu İstiyor’ diye Elazığ’da da bu protestoyu başlattıklarını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER