ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 15:19

Elazığ Atatürk Stadı'ndaki tadilat çalışmaları


Spor Toto Süper Lig takımlarından Sanica Boru Elazığspor'un maçlarını oynadığı Elazığ Atatürk Stadı'nda, sezon başında tamamlanamayan işlerin devre arası tatilinde bitirilmesi için çalışma başlatıldı.
     Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sezon başında yapılan tadilat çalışmaları sonucu, Atatürk Stadı'nın tamamına yakınının yenilendiği ve stadın Elazığ'ın güzide kulübü Sanica Boru Elazığspor'un profesyonel futbol takımının iç saha maçları için hazır hale getirildiği anımsatıldı.
     Sezon başında yapılan tadilattan sonra eksik kalan ve aksaklıklara neden olan kısımlarda bir dizi çalışma ve yenilemeye ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, ''İl Müdürlüğümüz bunların da giderilmesi hususunda Valiliğimiz ile çalışma başlatmış ve ilimiz Valisi Muammer Erol'un girişimleriyle, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz tarafından 500 bin lira ödenek aktarılmıştır. Aktarılan bu ödenekle, İl Müdürlüğümüz, Süper Lig'de devre arasını da fırsat bilerek, hemen çalışmalara başlamıştır. İkinci devre maçları başlamadan eksiklikler giderilerek, çalışmalar bitirilecektir'' denildi.
     Çalışmalar kapsamında stadın protokol girişinde su birikintilerini önlemek amacıyla kanal ve su tahliye sistemlerinin yenileneceğinin kaydedildiği açıklamada, aynı kısımda karo yenilemesi ve yedek kulübeleri ile kapalı tribün arasında kalan kısımda peyzaj çalışmaları yapılacağı duyuruldu.
     Teknik direktör odalarında da tadilat yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     ''Güvenlik kameralarının görüntü kaydını destekleyecek sistemlerin yapılması, kapalı tribün çatısı üzerinde yayıncı kuruluş personelinin görev yapacağı alanların PVC ile çevrilmesi, kapılardaki turnike sisteminin elden geçirilerek daha elverişli çalışmasının sağlanması ve bu gibi iç dizayn çalışmaları ile stadyumun daha güzel bir görselliğe sahip olmasını sağlayacak çalışmalar yapılıyor.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER