ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 13:00

"Efes Kızları" Dörtlü Final yolunda


"Efes Kızları", basketbolda bu sezon Milano'da gerçekleştirilecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde gösteri yapacak dans ekiplerinin belirleneceği "Euroleague Dance Challenge" yarışmasında ilk turu geçerek en iyi 8 takım arasına kaldı.

Anadolu Efes karşılaşmalarında dans gösterileriyle beğeni toplayan Efes Kızları, zorlu geçecek çeyrek final eşleşmesinde Zalgiris Kaunas dans ekibiyle yarışacak.

Basketbolseverler, 24 Şubat-3 Mart tarihleri arasında "efestadance.euroleague.net" adresini ziyaret ederek oy kullanarak Efes Kızları'na Dörtlü Final yolunda destek olabilecek. Oylamalar sonucunda rakiplerini geride bırakan iki takım, 16-18 Mayıs tarihleri arasında Milano'da gerçekleştirilecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde resmi dans ekipleri olacak.
Verilecek oyların geçerli olması için basketbolseverlerin diğer 3 eşleşme için de oy vermesi ve toplamda 4 oy kullanması gerekiyor. Efes Kızları'na destek vermek isteyen basketbolseverler, oylama süresince her gün bir defa olmak üzere hafta boyunca oy kullanabilecek.

Bu sezon formatı değiştirilen yarışmada, Dörtlü Final resmi dans ekibi olmak için yarışan 12 ülkeden 19 takım, ilk turda 4 ayrı grupta mücadele etti. İlk turda gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler bir üst tura yükseldi ve çeyrek finalde birbirleriyle çapraz olarak eşleşti. Çapraz eşleşmeler sonrasında rakiplerini eleyen takımlar yarı finale yükselecek ve yarı finalleri kazanan iki dans ekibi Dörtlü Final için Milano'ya gitmeye hak kazanacak.
Bu yıl 12. sezonuna giren Efes Kızları'nın kadrosu Büşra Eyen, Ebru Şahin, Fatoş Albayrak, Lara Günaydın, Mona Lisa Oygut, Müjgan Savaş, Pelin Sezişli, Tatyana Nakhodkina ve Tuğba İldiz'den oluşuyor.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER