ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 13:48

Edremit’te altyapı gelişim semineri düzenlendi


 Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Özcan Koleji’ndeki panele TBF Altyapı Faaliyetleri Direktörü Samer Şenbayrak ve gazeteci-yazar İsmet Badem katıldı. Şenbayrak ve Badem panelde öğrencilerle bir araya gelerek basketbol, spor ve sağlık üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

Samer Şenbayrak panel ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak alt yapılardaki öğrencilerimizin iyi birer sporcu olmasının yanı sıra ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmesi için çeşitli programlar uyguluyoruz. Bunun en canlı örneğini burada görmekten ayrıca büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum." diyerek şöyle konuştu:

"Hepiniz pırıl pırıl öğrenciler olarak karşımızdasınız. Burada her bireyin ayrı ayrı sorumluluğu olduğunun altını çizerek basketbolla tanışan öğrenci sayımızı her geçen gün arttırmak için var gücümüzle çalıştığımızı ifade etmek isterim. Sizlerden de tüm çevrenizdekileri basketbol sporu içerisinde yer almak üzere oyuncu, idareci, çalıştırıcı hatta bilinçli bir seyirci olmak için yönlendirmenizi bekliyoruz.

Ayrıca Özcan Koleji yönetimini böyle modern bir eğitim kampüsünü inşa ettikleri için yürekten kutluyorum. Organizasyonu tertipleyen Beden eğitimi öğretmenleri Ahmet Taşkan ve Tarık Kısa’ya da çok teşekkür ediyorum.”

İsmet Badem ise konuşmasında basketbolun ülkemizde yayılması adına binlerce kilometre yol kat ettiğini, basketbol için çalışmanın kendisini hala heyecanlandırdığını belirterek Özcan Koleji'nde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Basketbolun Türkiye’de gelişmesi için yapılması gerekenleri anlatan Badem “Spor yapan öğrencilerimizin okul ve aile hayatında çok olumlu gelişmeler kaydettiğini görüyoruz. Disiplinli sporcuların derslerinde başarı grafiğinin yükseldiği gibi evde kardeşleri ve dışarıda arkadaşları ile arasındaki yardımlaşma ve paylaşma duygusu da oldukça pozitif bir noktaya geliyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER