ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 16:59

Edirne'de 'Taraftar Parkı' hizmete açıldı

Edirnede Taraftar Parkı hizmete açıldı


Edirne'de Süper Lig'in 4 büyük takım futbolcu heykeli ve simgelerinin bulunduğu 'Taraftar Parkı' açıldı. Bir Galatasaraylı olan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, spora yönelik ikinci çalışmasını gerçekleştirdi. Geçen yıl Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un efsane isimleri yeni yapılan kaldırımlara işleten Edirne Belediyesi, bu kez I. Murat Mahallesi Zübeyde Hanım ile Güngör Mazlum Caddesi'nin birleştiği noktada bulunan parka, dev futbolcu heykelleri dikti.

Heykeltıraş Müslüm Özcan tarafından yaklaşık 3 ayda tamamlanan 2 metre 70 santim yüksekliğindeki futbolcu heykeli ve takım simgesi olan Aslan, Kanarya, Kartal ve Kaplan heykelleri, park içerisindeki süs havuzunda yapılan kaidenin üzerine konuldu. 75 bin TL'ye mal olan heykellerin açılışı Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Recep Gürkan tarafından yapıldı.

Futbolcu heykelleri önünde açıklama yapan Başkan Sedefçi, kendisinin bir Galatasaraylı olduğunu, ancak bütün takımlara saygısının sonsuz olduğunu söyledi. Takımlardan birisinin olmaması durumunda diğerinin de olamayacağını söyleyen Sedefçi, "4 büyük takım Türkiyemizin simgesi olmuş durumda. Bursaspor da son senelerde şampiyon oldu. Onları da yürekten kutluyorum. Taraftarlardan biraz eleştiri aldım. Trabzonspor ve Beşiktaş biraz arkada kaldı eleştirisi aldım. Bunun talimatını verdim. Kaidenin altını dönerli yapacağız. Heykeller sürekli dönerek her takımın öne geçmesini sağlayacağız. Buradaki olay spordaki dostluk, kardeşliğin gelişmesine katkı sağlamak. Avrupa'daki maçları takip eden takımların taraftarları yan yana oturuyor, kavga etmiyor, çok çağdaş bir şekilde futbol izliyorlar. Ben ülkemizde de bunların olmasını diliyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER