ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 15:48

Ecem Cansu Coşkun, hedef büyüttü

Ecem Cansu Coşkun, hedef büyüttü


 Geçtiğimiz günlerde Romanya'nın Bükreş kentinde yapılan Avrupa Makaralı Yay Genç Bayanlar Şampiyonası'nda ikinci olan Ecem Cansu Coşkun'un başarısı şehirde sevinçle karşılandı. Kayseri İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Özen, çalışmalarının karşılığını aldıklarını söyledi.

Final atışlarında Norveçli rakibi Greydeland'ı geçemeyerek gümüş madalyada kalan Ecem Cansu Coşkun da, Türkiye rekorlarını elinde bulundurduğunu belirtirken, dünya ve Avrupa söz sahibi bir okçu olmayı hedeflediğini söyledi.

Kayseri İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Özen, Ecem Cansu Coşkun'nun başarısının kendilerini de motive ettiğini belirterek, "Atletizm branşından sonra okçuluk branşında da Avrupa derecesi geldi. İl müdürlüğü olarak projelerimizin meyvelerini almaya devam ediyoruz. Antrenörümüz Ramazan Açıkgöz nezaretinde çalışmalarına aralıksız devam eden Avrupa ikincisi olan sporcumuz Ecem Cansu Coşkun'u canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Geçen haziran ayı içerisinde Antalya'da yapılan Dünya Kupası 2. Ayak Yarışmaları'nın sıralama atışlarında 684 puanla kendisine ait Türkiye rekorunu yenileyen Ecem Cansu, Elazığ'da gerçekleştirilen Gençler - Yıldızlar Federasyon Kupası yarışmasında da 145 puan ile 15 ok Türkiye rekorunun sahibi olmuştu. Genç sporcu, Romanya'da kazandığı madalya ile seviyesini bir basmak daha yukarı taşımayı başardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER