ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 12:10

Düzceli atıcılar tarih yazıyor

Düzceli atıcılar tarih yazıyor


Düzceli Atıcılar, katıldıkları her şampiyonada başarıdan başarıya koşarken, son olarak Düzceli Kerime Dokuzlar, Türkiye rekoru kırarak tarih yazdı.

Düzce’nim skeet kategorisindeki en önde gelen kadın atıcıları, Türkiye şampiyonasında yine kürsüden inmedi. Konya'da gerçekleştirilen Atıcılık Avcılık Skeet Türkiye Şampiyonası'nda skeet kategorisinde Kerime Dokuzlar, daha önce 59 olan Türkiye rekorunu 8 puan öne taşıyarak 67’ye çıkararak kırılması zor olan bir rekora imza attı.

Şampiyonada ayrıca; Hatice Balkancı Genç Bayanlar Skeet kategorisinde Türkiye 3’sü olurken Büyük Bayanlarda da Kübra Akça Türkiye 3’sü olarak kürsüdeki yerlerini garantiye aldı.

Konya’da gerçekleştirilen Atıcılık Avcılık Skeet Türkiye Şampiyonası Genç Erkekler'de bir diğer gurur kaynağı ise Ahmet Balkancı'nın olduğu açıklandı. Ahmet Balkancı trap kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak Düzce'ye döndü.

Öte yandan Servet Sivrikaya ile Beytullah Balkancı, double trap kategorisinde Türkiye'yi temsil edecek 3 atıcıdan ikisini oluşturdu. Sivrikaya ve Balkancı, İtalya’da milli takım için mücadele edecek. Ayrıca, Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları'nda da Türkiye’yi temsil edecek.

Düzce’yi başarıdan başarıya koşturan ve gittikleri her turnuvadan madalya ile dönen atıcılık sporcuları, hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER