ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 18:18

Duygu Erdoğan'dan ayrılık sonrası açıklama!

Duygu Erdoğandan ayrılık sonrası açıklama!

Galatasaray'dan olaylı bir şekilde ayrılan kadın futbol antrenörü Duygu Erdoğan, Radyospor'da katıldığı canlı yayında önemli, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.


Galatasaray'ın Mersin İdmanyurdu ile Türk Telekom Arena'da oynadığı olaylı maçta Fatih Terim ve ekibinin tribüne gönderilmesi ve PFDK tarafından cezalandırılmasının ardından sonraki maçlar için Galatasaray yedek kulübesinin patronu olacağı konuşulan Duygu Erdoğan'ın Sabri Sarıoğlu ve Engin Baytar için attığı tweetler gündeme oturmuştu.

Kişisel hesabından attığı "Engin Baytar'da spor ahlakı sıfır" ve Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu'nu örnek vererek "Rıza Çakıralp, Olimpiyat 3.'sü ve Dünya ile Avrupa Şampiyonu… Ama hala Sabri'den daha az kazanıyor", "Bugün günlerden Fenerbahçe" ve "Emre Belözoğlu benim canımın içi" şeklinde attığı tweetler tespit edilen Duygu Erdoğan'ın, Galatasaray teknik heyetindeki görevine son verilmişti.

"ARKASINDA DURMADIĞIM BİR DURUM YOK"

Yaşanan sürecin ardından Radyospor'a konuk olan ve kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Duygu Erdoğan, "Yaşanan olayların kendi adıma düşen tarafının arkasında duruyorum. Şöyle söyleyeyim, bu konularda çok fazla konuşmak istemiyorum. Talihsiz bir durum yaşandı, bu durum arkasında durdum ve kendime göre bir duruş sergiledim. Herkese teşekkür ediyorum ve kişisel gelişimime katkıları oldu. İyi şeyler söylemek istiyorum. Bazı şeyler yaşanabilir, bazı şeyler de profesyonellik çerçevesinde yaşanabilir. Ben şu anda bu süreci yaşıyorum. Galatasaray'daki misyonumu tamamladım. Galatasaray'da başta teknik direktörler olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Şu anda ayrıldım ve bunun gerekçeleri üzerine konuşmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Evet hatalar olabilir, yaşanmamış gereken şeyler de yaşanmış olabilir. Bazı durumlar sizin elinizde olmadan da gelişebilir. Ben hizmetlerimin konuşulduğu bir ortam içerisinde olmak istiyorum. Yaşananların
arkasındayım ama bunları konuşmak istemiyorum
, doğru olan şeyler değil." dedi.
"FATİH HOCAMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Fatih Terim'e teşekkür eden Erdoğan, "Sayın Fatih hocam benim A Takım ve ekibiyle antrenmanlara çıkmamı istedi, bu konuda benim fikrimi sordu. Bu durum takdire şayan bir durum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Beni bırakın, normal bir erkeğe bir teklif olsa dahi bu onur verici bir şey. Galatasaray'da şampiyonluk yaşadık, 6 ay çalıştım. Benim için çok özel bir duygu oldu. Kupanın herhangi bir yerinde benim de bir emeğimin olduğunu düşünmek çok değerli. Benim kariyerim adına çok güzel söylemler oldu, Fatih hocam da bu söylemlerde bulundu. İnsanın adının bu seviyelerde geçebilmesi inanılmaz bir duygu. Benim için daha değerli olan, bir kadın antrenörün Süper Lig boyutunda isminin gündeme gelmesiydi. Ben de düşündüğüm zaman kendi ismimi çıkartıp, başkasının ismini koyuyorum ama işin içerisinde olduğunuz zaman ne denli büyük bir organizasyonun içerisinde olduğunuzun farkında olamıyorsunuz. Benim için takımdaşlık duygusu çok önemli." şeklinde konuştu.

"DOĞRU PROJELERİN İÇERİSİNDE OLMAK İSTİYORUM"

Kendisine gelen bazı teklifler olduğunu ancak doğru projelerin içerisinde yer almak istediğini ifade eden Erdoğan, "Şu anda hiçbir şey belli değil, bazı teklifler var ve bu teklifleri değerlendiriyorum. Doğru projelerin içerisinde olmak istiyorum. Daha öncesi ve sonrasında araştırma yaptım ama benim gibi bir örneğin olmadığını gördüm. Şayet böyle bir durum olduğunu bilseydim kendime ona göre bir çıta koyardım. Ben, futbol oynarken de benim örnek alabileceğim birileri yoktu ancak ben şu anda birilerine örnek olabileceğimi düşünüyorum. İlk deneyimimi Beşiktaş'ta yaşadım daha sonra da diğer büyük takımlarda çalıştım. Büyük takımların antrenman boyutunda yer almak benim için büyük bir deneyim oldu." dedi.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER