ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:01

Dünyada sınırlı sayıda üretilen adidas kramponları Türkiye'de


Spor giyim markası adidas dünya çapında sınırlı sayıda ürettiği Yohji Yamamoto, adizero f50 kramponlarının sadece 25 adetini Türkiye'de satışa çıkardı.

Marka, ödüllü Japon moda tasarımcısı Yohji Yamamoto ile birlikte geliştirdiği ve dünya çapında sadece 2 bin çift sunulacak olan ve Türkiye'de sadece 25 adet bulunan f50 kramponları bugün adidas mağazalarında satışa sunuldu.

Kramponun burun kısmında, Japonya’nın antik çağlarda kutsal topraklarda yaşayan imparatorlarını koruduğuna inanılan bir çift imparatorluk aslan köpeği bulunuyor. Bu geleneksel tasarımın ise Japonya’nın modern bilim kurgu kültüründen etkilenerek geliştirildiği kaydedildi.

Yohji Yamamoto, adizero f50 krampon tasarımı ile ilgili şunları söyledi: "Tasarımı oluştururken, Japon kültüründeki antik çağ gelenekleri ile modern bilim-kurgunun karışımından ilham aldım. Kramponların da oyuncular arasında uyum sağlamasını ve onlara, hiçbir korkuları olmadan kendilerini ifade etmeleri için daha fazla güven vermesini umuyorum. İnsanlar kendilerini ifade etmekte kendilerini özgür hissetmelidir. Tek yapmanız gereken kendi içgüdünüzü takip etmek."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER