ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:07

Dünya Şampiyonası Antalya'da başlıyor


Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından düzenlenen Okçuluk Dünya Şampiyonası Antalya’nın Serik ilçesi Belek beldesinde başlıyor. 9 Eylül-06 Ekim tarihleri arasında Belek Papillon Otel sahasında gerçekleşecek şampiyonaya yaklaşık 77 ülkeden 648 sporcu katılacak. Şampiyonanın finali 5-6 Ekim tarihinde Belek Beach Port’da (Halk Plajı) yapılacak.

Olimpik Yay ve Makaralı Yay olmak üzere iki dalda gerçekleştirilecek olan yarışmaya Türkiye’den 12 sporcu katılacak. Olimpik Yaylı Bayan branşında Begül Löklüoğlu, Aybüke Aytunç, Begünhan Elif uysal, Olimpik Yaylı Erkek, Cevdet Dinçer Demirol, Fatih Bozlar, Kerem Kırsever, Makaralı Yay Bayan, Ecem Cansu Coşkun, Vildan Şenocak, Gizem Kocaman, Makaralı Yay Erkek, Barış Tan Doğan, Demir Elmaağaçlı, Evren Çağıran yarışacak.

Şampiyona öncesi konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, söz konusu turnuvanın ülkenin adını dünyaya duyurmak için çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Hacıcaferoğlu, "Yarışmaya katılacak olan sporcularımız antrenörleri ile beraber güzel bir hazırlık dönemi geçiriyor. Eminim ki bu turnuvadan da güzel sonuçlar elde edeceğiz. Şampiyonaya katılacak olan sporcularımıza başarılar diliyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER