ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 16:17

Dünya Kupasında güvenlik alarmı!

Dünya Kupasında güvenlik alarmı!

Güvenlik zaafı nedeniyle turnuva maçlarının oynanacağı 12 şehirdeki stat çevrelerinde yeni güvenlik önlemleri getiriliyor.


Maracana stadında yaşanan güvenlik zaafı nedeniyle turnuva maçlarının oynanacağı 12 şehirdeki stat çevrelerinde yeni güvenlik önlemleri getiriliyor.

FIFA yetkilileri ve organizasyonun yerel ortakları arasında yapılan özel toplantı sonrası polis sayısı ve turnike görevlilerinin artırılmasının yanı sıra denetim noktaları ve kontrollerin sıklaştırılması kararlaştırıldı. Ayrıca sahte bilet düzenleyen veya karaborsa satış yapanların da takibe alınması da yeni güvenlik tedbirlerinin başında yer alıyor.

Bilet bulamayan 85 Şili taraftarının öfkelenerek Maraca stadını basmasının üzerine, stat dışındaki önemli noktalara 600 kişilik takviye ekip görevlendirildi. Maracana stadının etrafındaki güvenlik görevlisi sayısı 2 bin 500'e ulaşırken diğer statlarda da çok sayıda asker ve polis nöbet bekleyecek.

Ayrıca stat içinde konuşlu binden fazla özel güvenlik görevlisinin tüm güvenlik prosedürü hakkında yeniden bilgilendirileceği ifade edilirken taraftarların arasında gizli servis ajanları da bulunacak.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER