ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 11:56

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda 2. tur heyecanı

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonasında 2. tur heyecanı

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda 2. tur heyecanı 1 Ekim Çarşamba günü başlayacak.


İtalya'da gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'na grup maçlarının ardından iki gün ara verilirken, 2. tur heyecanı 1 Ekim Çarşamba günü başlayacak.

İtalya'nın 6 farklı kentinde düzenlenen şampiyonanın ilk turunda 28 takım, altışarlı dörder grupta mücadele etti. İlk tur maçlarının ardından gruplarında ilk 4 sırayı alan toplam 16 takım, 2. tura yükseldi.

16 takımın E ve F olmak üzere sekizerli iki grupta mücadele edeceği 2. turda, aynı gruptan gelen takımlar birbirleriyle karşılaşmayacak. 1 Ekim Çarşamba günü başlayacak turda, A ve D grubu takımları ile B ve C grubu takımları çapraz eşleşecekler.

1-5 Ekim tarihlerinde oynanacak 2. tur maçlarının ardından iki grupta ilk üç sırayı alan 6 takım, 3. tura yükselecek ve G ile H gruplarını oluşturacak. 8-10 Ekim'de Milano'daki 3. tur maçlarının ardından gruplarında 1. ve 2. olan 4 ekip yarı finale yükselecek.

- Türkiye, 2. turda F Grubu'nda

İlk turda B Grubu'nda mücadele eden Türkiye, 5 maçta 2 galibiyet, 3 yenilgi ve 8 puan toplayarak 4. sırada yer aldı.

A Milli Takım, lider Brezilya'nın yanı sıra Sırbistan ve Bulgaristan ile birlikte 2. tura yükseldi.

Şampiyonada ayrıca A Grubu'nda İtalya, Dominik Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Almanya, C Grubu'nda ABD, Rusya, Hollanda ve Kazakistan, D Grubu'nda ise Çin, Japonya, Belçika ve Azerbaycan 2. tura çıktı.

A Milli Takım, 1-5 Ekim tarihlerinde oynanacak 2. tur maçlarında, Brezilya, Sırbistan, Bulgaristan, ABD, Rusya, Hollanda ve Kazakistan ile F Grubu'nda yer alacak. E Grubu'nda ise İtalya, Dominik Cumhuriyeti, Hırvatistan, Almanya, Çin, Japonya, Belçika ve Azerbaycan bulunacak.

- Türkiye'nin 2. tur maç programı

Türkiye'nin, Modena kentinde yapılacak 2. tur F Grubu'ndaki maç programı şöyle:

1 Ekim Çarşamba:

18.00 Türkiye-ABD

2 Ekim Perşembe:

18.00 Türkiye-Rusya

4 Ekim Cumartesi:

18.00 Türkiye-Hollanda

5 Ekim Pazar:

18.00 Türkiye-Kazakistan

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER