ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 18:04

"Dünya Gençler Short Track Şampiyonası"


Erzurum'da düzenlenen, Dünya Gençler Short Track Şampiyonası'nda, bayanlar ve erkekler de 500 metre final ve 3000 metre bayrak yarı final yarışları yapıldı.
Palandöken Buz Pateni Salonu'nda devam eden şampiyonada 500 metre bayanlar ve erkekler yarı final müsabakalarının ardından yapılan final müsabakalarında sürat patenciler dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.
Bayanlar 500 metrede Rusyalı Sofia Prosvirnova birinci, Çinli Yutong Han ikinci, Koreli Jung Se Ahn ise üçüncü olurken, erkekler de Macaristanlı Sandor Shaolin Liu birinci, Kanadalı Samuel Girard ikinci, Kazakistanlı Deni Nikisha üçüncülüğü elde etti.
Dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.
3000 metre bayanlar ve erekler yarı final bayrak yarışlarında bayanlarda Kanada, Rusya, Kore ve Çin, erkeklerde Çin, Japonya, Kore ve Macaristan finale yükseldi.
Bu arada, yarışların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelmesi nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları, kadın yarışmacılara, seyircilere ve polislere kımızı karanfil dağıtarak günlerini kutladı.
Şampiyona, yarın yapılacak bayanlar ve erkekler 1000 metre, 1500 metre süper final, 3000 bin metre bayrak final yarışlarının ardından sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER