ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 11:30

Dünya Dostluk ve Barış Rallisi Kapadokya'da


 Dostluk ve Barış Rallisi sporcuları, Kapadokya bölgesine geldi.
     Yirmi ülkeden 117 takımda yer alan 650 rallici, 230 araçla geldikleri Nevşehir'in Avanos ilçesinde kamp kurdu.
     Dünya Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye Başkanı Nadir Serin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği Bakanlığının projesi olan yarışmanın, Türkiye'de 5 yıldır yapıldığını belirtti.
     Bakan Egemen Bağış'ın da rallinin bazı etaplarında kendisinin yardımcı pilotu olarak yarıştığını ifade eden Serin, "Bu yıl ilk defa Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği bir takım oluşturdu. Takımın kaptanlığını da Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel yapıyor. Sunel, Almanya'dan Ordu'ya kadar 8 gün boyunca yarışmaya devam etti. Ayrıca bu yıl Türkiye'den ilk defa 8 kişilik bir Türk takımı yarışmada yer aldı" diye konuştu.
    
     -''Filistinli çocuklara oyuncak araba''-
    
     Kapadokya'ya 12 saatlik yolculuğun ardından ulaştıklarını belirten Serin, ''Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri ödevlerinin ardından bugün de Kapadokya'ya geldik. Şu an yavaş yavaş Avanos'ta toplanmaya başladık. Yaklaşık 280 araçla çıktığımız yolda 230 araca düştük. 50 araç bazı sebeplerden dolayı yarış dışı kaldı'' dedi.
     Serin, Kapadokya'daki belirli görevleri yerine getirdikten sonra İskenderun'a gideceklerini söyleyerek, şöyle devam etti:
     "Burada 1 gece kaldıktan sonra 12 Mayıs'ta Hayfa'da olacağız. İsrail'in ardından Filistin'e geçip Ürdün'de yarışı sona erdireceğiz. Her yarış arabasının üzerinde oyuncak arabalar var. Bunları Filistinli çocuklara ulaştıracağız. Ayrıca, kullandığımız yarış arabalarını da Filistinli mültecilere bağışlayacağız.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER